دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

دوره آموزشی سئو (SEO)، قسمت 1: معرفی دوره و سرفصل ها

اشاره کرد که البته رواج بسیاری هم در بین مشاوره سئو کاربران دارد. اگر گوگل نتواند صفحه را از طریق سایر لینکهای سایتتان پیدا کند اینطور به نظر می رسد که آن صفحه جذاب نیست و بنابراین احتمال دیده شدن آن توسط کاربران به شدت کاهش پیدا می کند. واکنش گرا بودن سایت، موضوع بسیار مهمی در سئو است؛ زیرا همیشه جستجوها از طریق دسکتاپ انجام نمیشود و بسیاری از کاربران از تلفن همراه خود برای جستجو در اینترنت استفاده میکنند؛ بنابراین ایجاد نسخه موبایلی وب سایت، باعث میشود کاربر مدت زمان زیادتری را در صفحه شما صرف کند و بر رتبه صفحه شما تاثیر بگذارد. در آموزش سئو از یاد مبرید که خطاهای ۴۰۴، ریدایرکت های ۳۰۱ و بهینه سازیهای نامعتبر باگهای سایت شما هستند و موجب افول رتبه سایت شما میشوند. پر کاربردترین روش های بهینه کردن سئو سایت چیست؟ فراموش نکنید که برای کار کردن بر روی سئو سایت و آموزش سئو، به یکی از این ابزارها نیاز پیدا خواهید کرد. بهترین ابزارها برای تحلیل سئو سایت چه هستند؟ به واقع وقتی بهترین محتوا را با نرخ ماندگاری بالا برای یک کلمه کلیدی نوشته باشید، در رتبه بندی گوگل بهتر کار کرده اید و رتبه بندی گوگل اغلب رتبه بندی وبسایت شما خواهد بود.

الگوریتم های گوگل سئو

بلک سئو به راهکارهای جعلی برای افزایش رتبه سایت اشاره دارد که می تواند خسارت زیادی به کسب و کار شما وارد کند. سئو داخلی خود شامل دو بخش است سئو تکنیکال و سئو محتوایی. Internal Link لینک داخلی چیست ؟ بنابراین با کنترل موارد موثر در بهبود سئو، دنبال کردن مباحث مهم آموزش سئو، آپدیت مطالب، تبادل ارگانیک لینک و استفاده از ابزارهای تحلیلی و انالیز مداوم سایتتان، برای رسیدن به رتبه یک گوگل تلاش کنید. اگر برای افزایش رتبه خود و انتقال به صفحه اول گوگل اشتیاق داشته باشید، ممکن است به سمت سئو سیاه یا خرید لینک و اعمال غیرقانونی از نظر گوگل بروید و به رتبه خودتان ضربه بزنید. سیستم مدیریت محتوای مناسب و مطابق با استانداردهای گوگل میتواند یکی از عوامل کمک کننده به سئو سایت شما باشد. به عنوان مثال اگر سایت شما در حوزه طراحی سایت و سئو فعالیت دارد، بهتر است مقالات و محتوای آموزشی خود را با محوریت موضوع اصلی سایت جلو ببرید و با تولید محتوا به صورت عمیق و تخصصی، تک تک سوالات کاربران را پاسخ دهید.

دوره سئو سایت

این موضوع در مورد محتوای منتشر شده در صفحات وب نیز صدق می کند، الگوریتم برت با قابلیت دو وجهی (Bi-Directional) بودن قادر است تمامی کلمات، ضمایر، حروف اضافه، حروف نشانه و بقیه قواعد دستوری را درک کند و از این طریق نتایج مرتبط تری به کاربران ارائه دهد. یکی از مهمترین الگوریتمهایی که گوگل به آن اهمیت زیادی میدهد و دلیل آن نیز مفید بودن محتوای سایتها برای کاربران است، الگوریتم مرغ مگسخوار است که در رتبهبندی سایتها تاثیر بسیار زیادی دارد. سئو سیاه که با عنوان سئو کلاه سیاه نیز شناخته میشود، در برابر سئو کلاه سفید به کار میرود. بهتر است در آموزش سئو سختگیر باشید و به دنبال راههای مطمئن بروید. سئو در واقع به معنای بهینه سازی محتوا می باشد. اگر محتوا بهینهسازی نشده باشد، در این صورت موتورهای جستجو متوجه نمیشوند که آن را چگونه باید رتبهبندی کنند. اگر شما مطالب وب سایت تان را برای گوگل سئو میکنید، گوگل برای شما امتیاز منفی منظور میکند. همچنین ممکن است پس از کسب رتبه دلخواه در گوگل، کار کردن بر روی سئو را فراموش کنید و دچار سقوط جایگاه شوید. یکی از مهمترین عوامل کسب رتبه ممتاز در نتایج موتورهای جستجو، رعایت کردن اصول و قواعد سئو در طراحی وب سایت و کدنویسی سایت است.

کتاب‌های آموزش سئو بازاریابی اینترنتی و کسب و کار با دانلود رایگان

بهترین کار دنبال کردن اخبار مربوط به سئو و آموزش سئو، آشنایی با باتها و الگوریتمهای گوگل است تا موثرترین روش را استفاده کنید. گوگل بهترین موتور جستجو در وب هست. بهتر است همواره سئو را ادامه دهید تا هیچ گاه دچار افت جایگاه در گوگل نشوید. بنابراین ادامه دادن تکنیکی که سال گذشته به بهبود رتبه سایت شما کمک کرده است، ممکن است به رتبه سایت شما آسیب بزند. میتوانید با استفاده هوشمندانه از این ابزار، رتبه وب سایت خود را بهبود بخشید.از ابزار های بسیار مهم دیگر گوگل می توان به وبمستر تولز Google’s Webmaster Tools اشاره کرد. به فرایند طراحی سایت که باعث میشود صفحات وب به خوبی بر روی انواع دستگاه ها و صفحات نمایش در بیاید، طراحی وب رسپانسیو (RWD) یا واکنشگرا میگویند. سعی کنید قبل از پیادهسازی استراتژی محتوا و استراتژی لینکهای خارجی، حتما به بهبود سئو تکنیکال خود بپردازید تا زحماتتان اثربخش شود. برای استفاده طولانی مدت از این ابزارها میبایست مبلغ اشتراک بپردازید اما تمام این ابزارها، مدت زمان محدودی برای استفاده رایگان دارند. پر کاربردترین ابزارها برای آموزش سئو سایت کدامند؟ در مبحث آموزش سئو نحوه آدرس دهی صحیح صفحات نیز به این صورت باید باشد که برای هر دستهبندی یک فولدر در نظر گرفته شود و نام صفحات بر اساس عنوان صفحه در نظر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *