دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

سئو سایت : الگوریتم های گوگل – طراحی سایت

نکته مهمی که در رابطه با اخبار گوگل و اطلاع از جدیدترین الگوریتم های گوگل باید بدانید، این است که گوگل ابتدا تغییرات جدیدی که روی هسته و الگوریتم های مختلف خود اعمال می کنید، بیشتر مواقع تنها برای وب سایت های انگلیسی زبان و خارجی در نظر گرفته می شود. با توجه به عدم وجود منبع درست و موثق در زمینه سئو (SEO) در ایران و وجود مقالات سراسر اشتباه به زبان فارسی در این زمینه و تجارب بسیار زیادی که من و همکارانم در بهینه سازی سایت به زبان های فارسی و انگلیسی داریم تصمیم گرفتم که هر از چندگاهی یک دوره آموزش سئو به صورت عملی برگزار کنم تا افراد علاقه مند به این حوزه بیشتر با این مبحث آشنا شوند و بتوانند سئو را به صورت عملی یاد بگیرند. در نظر داشته باشید که قراردادن صفحات وبسایت در زیردستههای مختلف به گوگل کمک میکند تا در رابطه با هر صفحهی موجود در آن دسته، پیشزمینهی بیشتری داشته باشد. بنابراین، اگر این مرحله را به درستی انجام دهید، دیگر نیازی به نگرانی در رابطه با لیست شدن یا ایندکسینگ تمام صفحات در موتور جستجوی گوگل را نخواهید داشت.

دوره کامل سئو

به عبارت دیگر تمامی صفحات وبسایت شما باید تنها چند لینک با یکدیگر فاصله داشته باشند. SEO برای پست تایپ های سفارشی: قالب یا افزونه های سایت شما ممکن است Post Type های مختلفی را به سایت شما اضافه کرده باشند. اولین قدم پیدا کردن صفحاتی است که عنکبوت موتورهای جستجو در یافتن آن دچار مشکل هستند. همانطور که انتظار میرود، تمامی صفحاتی که از این سایتهای پیوندی لینک شدهاند، در داخل «hub» قرار گرفتهاند. در مرحلهی دوم هم باید توضیح داد که ساختار سایت شما بر روی تمامی کارهایی که جهت بهینهسازی انجام میدهید، تاثیر چشمگیر خواهد داشت؛ از آدرسهای URL گرفته تا نقشهی سایت و استفاده از robots.txt برای مسدودسازی موتورهای جستجو جهت مشاهدهی برخی صفحات، همه و همه تحت تاثیر ساختار سایت قرار دارند. این موضوع به شکل ویژهای به کاربران و بازدیدکنندگان کمک میکند تا متوجه شوند «در کدام بخش» از وبسایت شما قرار دارند. به نظر میرسد که این روش درست کار میکند.

فایل کتاب سئو چیست؟ آموزش سئو و بهینه سازی سایت

بنابراین استفاده از روش پیمایش جزئی یا بردکرامب بسیار معقول به نظر میرسد. برای اینکار سه روش وجود دارد. هر کدام از این سه ابزار معرفی شده جوانب مثبت و منفی مربوط به خود را دارد. سئو یکی از مهارتهای لازم برای فعالیتهای اینترنتی است که در سالیان اخیر توسط سایتهای معتبر به عنوان لازمترین و کاربردیترین مهارت برای فعالیت در بستر وب معرفی شده است. بعداً الگوریتم وب اسپم (به طور رسمی) از طریق توییتی از Matt Cutts در آن زمان رئیس تیم وب اسپم گوگل بود، معرفی شد و به روزرسانی الگوریتم پنگوئن انجام شد. اولین مرحله باید بررسی «گزارش پوشش» در کنسول جستجوی گوگل باشد. شما میتوانید از ویژگی بررسی سایت Ahrefs استفاده کنید تا یک نمای کلی از وبسایت خود داشته باشید. با استفاده از ابزار بررسی Ahrefs همچنین میتوانید مشکلات مربوط به برچسبهای HTML وبسایت را هم بررسی کنید. این کمپتنی آمریکایی پیش از این سیستمی داشت به نام گوگل ایندکس، که بر اساس آن هر صفحه طبق کلمات کلیدی خاص خودش، ثبت و در لایه های مجزا گروه بندی می شد سپس وقتی یک کاربر واژه ای را جستجو می کرد متناسب با موضوع موردنظر، گوگل به سراغ این گروه بندی ها رفته و از لایه های مختلف تعدادی از صفحات مرتبط را انتخاب میکرد و به او نمایش می داد.

کتاب سئو 2020

این نوع دستهبندی در راستای درک این موضوع که تمامی صفحات مذکور در دستهی «مرکز بازاریابی سئو» جای دارند، به گوگل کمک شایانی میکند. درنهایت اینکه گوگل سعی میکند بر اساس شاخص گذاریهایی که از قبل انجام داده است، برنامه و استراتژی الگوریتم خود و رتبه صفحات بهترین نتایج نمایش دهد. در کنار رتبه سایت، نرخ کلیک (CTR: Click-Through-Rate) یکی از عوامل موثر در کسب ترافیک ارگانیک می باشد. یکی از بهترین بخشهای این ابزار کابردی این است که شما میتوانید اطلاعات جامعی در رابطه با میزان سلامت و درستی سئو فنی وبسایت خود داشته باشید. یکی از سؤالاتی که معمولا توسط مراجعین در جلسات مشاوره مطرح میشود این است که کدام ابزار بازاریابی برای کسبوکار ما مناسب است؟ یک ساختار صاف و یک دست باعث میشود که موتور جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو بتوانند به سادگی در تمام صفحات وبسایت جستجو کرده و یا به اصطلاح کراول کنند. در نهایت باید به نکتهی اصلی اشاره کرد: یک ساختار قوی باعث میشود که تمامی راهکارهای سئو تکنیکال بسیار سادهتر شوند. در این گزارش گفته میشود که گوگل توانایی ایندکس و رندر کدام صفحات را ندارد. البته این بدان معنا نیست که برای رتبهبندی و فهرست شدن در موتورهای جستجو شما باید سئو تکنیکال وبسایت خود را بینقص انجام دهید.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد مشاوره سئو لطفا به بازدید از وب سایت ما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *