عامل مهم در افزایش فروش (سایت های فروشگاهی)

افزایش فروش

یکی از مهمترین عوامل در افزایش فروش در سایت های فروشگاهی را میتوانیم جلب اعتماد کاربر بدانیم که به طرق مختلفی انجام میشود ، عموماً وبمستران عزیز از این موضوع بی اطلاع هستند که ما در این پست از سایت به همین مورد خواهیم پرداخت ، پس با ما همراه باشید...

افراد مختلف

تقسیم بندی افراد را بشناسید

معمولاً بازدید کننده ها به سه دسته کلی تقسیم بندی میشوند ، اولین دسته از آنها افراد دیداری هستند که بیشتر با ویدیو ها و اینفوگرافی ها یا عکس ها میتوانند ارتباط برقرار کنند ، دومین دسته افرادی هستند که با متون و خواندن بیشتر میتوانند ارتباط برقرار کنند و سومین دسته نیز افراد شنیداری هستند که ترجیح میدهند از طریق شنوایی موضوعات را درک کنند. پس شما باید در صفحات محصولات خود که مهمترین صفحات وب سایتتان میباشند هر سه نوع را در نظر بگیرید بعنی درون محتوای خود هم پادکست صوتی ، هم ویدیو و هم متن بسیار عالی داشته باشید. هر کدام از افراد به شیوه خودشان به سایت شما اعتماد خواهند کرد پس سعی کنید هر سه را به نحو احسن انجام دهید.

وب سایت های بسیار کمی این مورد را انجام داده اند ، به ندرت دیده میشود که از هر 3 مورد در صفحات وب سایتشان استفاده نمایند ، این مورد یکی از مشکلات اصلی وب سایت فروشگاهی محسوب میگردد که مانع از فروش محصولات شما شده است پس سعی کنید نسبت به رفع این مشکل در سریعترین زمان ممکن اقدام کنید.

ساده نویسی

ساده نویسی کنید

ساده نویسی دومین مشکل در سایت های فروشگاهی میباشد ، شما چنانچه بتوانید ساده نویسی را در متون خود رعایت کنید میتوانید فروش خود را تا 50% افزایش دهید ، این مورد طبق تجربیات خود بنده کاملاً صادق میباشد. اگر توجه کرده باشید معمولاً متون محصولات به صورت کاملاً تخصصی نوشته شده است یعنی وب مستران عزیز فکر میکنند هرچه متن آنها تخصصی تر باشد به همان میزان وب سایتشان نیز رشد خواهد داشت یا اینکه بازدید کننده به آنها اعتماد بیشتری خواهد داشت در حالی که اصلاً این  چنین نیست زیرا اکثر وب مستران عزیز چنین فکر میکنند که مشتریان نیز همانند خود آنها علم کافی در مورد این موضوع را دارند در حالی که شاید علم خواننده آن مطلب حتی یک سوم نویسنده نیز نباشد پس مطالب خود را ساده تر بنویسید تا عموم بازدید کننده ها بتوانند آن مطلب را درک کنند. در واقع اگر مطلب تخصصی نوشته شود شاید فقط 10% از افرادی که به سایت شما مراجعه کرده اند بتوانند آن را درک کنند که در این صورت فروش شما از همان 10 درصد خواهد بود که فروش بسیار کمی به شمار میرود اما اگر مطلب به صورت ساده بیان شده باشد میتواند 100% کاربران را مخاطب خود قرار دهد که مشخصاً در این صورت در فروش وب سایت تاثیر بسزایی خواهد داشت.

اعتماد سازی

اعتماد سازی کنید

اعتماد سازی نهایی ترین مورد در افزایش فروش میباشد ، شما اگر بتوانید کاربری که وارد سایتتان شده است را قانع کنید تا به شما اعتماد کند بدون شک میتوانید به او یک محصول بفروشید چراکه تمامی کاربران بدون شک به دنبال یک دلیل برای اعتماد هستند این دلیل میتواند شما تماس باشد یا اینکه عکس هایی از شرکت و یا اینکه حتی چت آنلاین... پس این دلیل را برای اعتماد کردن را به کاربر بدهید. توجه داشته باشید در وب سایت هیچ کدام از گزینه ها به اندازه اعتماد سازی نمیتواند اعتبار شما را در برابر بازدید کننده افزایش دهد.

در نهایت امیدوارم که این مقاله کمکی به وب مستران عزیز کرده باشه ، این موارد تجربیات خود بنده در چندین سال اخیر در سایت های فروشگاهی بوده است گه در اختیار شما دوستان عزیز قرار دادم اگر نکته نظری یا اینکه راهنمایی و یا اینکه حتی برای تکمیل این بخث مواردی را مد نظر دارید میتوانید در بخش کامنت ها آن را با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید...