6 راه برای بهبود چادر مسافرتی

نایلون بدون روکش نیز میتواند جلوی نفوذ آب را بگیرد و این بدین معنیست که درصورت بارش باران سنگین نمیشود. عقاید

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

نایلون بدون روکش نیز میتواند جلوی نفوذ آب را بگیرد و این بدین معنیست که درصورت بارش باران سنگین نمیشود. عقاید میرزا ملکم خان مترجم مخصوص شاه و از معلمان دارالفنون نیز در ترغیب شاه به ایستادگی دربرابر نفوذ بریتانیا تأثیر داشت. احمد درویشعلی پور در پایان مکالمه به او گفت که فعلاً دو شخصیت زن در داستان وجود دارد و از او درخواست کرد تا او نقش روباه را در مجموعه بازی کند؛ او نیز این پیشنهاد را پذیرفت. بزرنت پارچه ای ضخیم و مقاوم است که برای چادر های مسافرتی یکی از بهترین گزینه هاست. شاید در گذشته برای خرید تور فرانسه مجبور بودید به آژانس گردشگری معتبری که تورهای اروپاگردی برگزار میکرد، بروید و از میان تورهای آن آژانس، یکی را بهدلخواه خود انتخاب کنید. ترجمهٔ فارسی این شعر اینگونه است: «لال آمده، لال آمده، پارسال و امسال آمده، چرخ نخ ریسی را حرکت بده، به دیگ بزرم، لال آید، لال کوچک میآید، کسی که شیرینی پیس کنده میخواهد میآید، سال و ماه ارزان نمیشود، لال بزرگ رسوا نمیشود، لال میآید، لال کوچک میآید، پارسال رفته امسال میآید». اگر کف چادرتان بزرگ باشد دیگر نیازی به این قسمت ندارید زیرا وجود همچین قسمتی به وزن چادر میافزاید.

اما عیب آن نیز، پایداری کم و اندازه بزرگ آن است. اما اگر دو نفر هستید یک چادر دودرب بهتر است زیرا اگر نیمه شب کاری پیش آمد نیاز نباشد از روی سر دوستتان رد شوید. در کنار و یا روی لانه حیوانات مانند مورچهها و… چادرهای چندلایه به طور معمول سنگینتر از چادرهای نایلونی هستند و قاعدتا برای حمل بر روی کوله مناسب نیستند. یکی دیگر از پناهگاه های سبک فری استندینگ (بی تیرک) میباشند. چادر های مسافرتی تولید شده در ایران بیشتر مصارف خانوادگی در پارک ها را دارند و اکثرا از نوع فنری و ارزان قیمت میباشند تا خانواده ها بتوانند نیاز های خود را برطرف کنند. شما ممکن است لوازم اضافی دیگری که مربوط به چادر است (مثل تیرهای اضافه، قسمت کفی) را نیز با خود به همراه ببرید اما عواملی که ذکر شد مهمترین قسمت های چادراند. شما میتوانید با تقسیم کردن اقلام این فضا را کاهش دهید و برای مثال در حالی که خودتان بدنهی چادر را حمل میکنید، بگذارید که همراهتان بخش مربوط به بارانی و تیرها را حمل کند. زیراندازهای موجود در بازار به دو دسته فوم دار و ساده تقسیم میشوند، که مدل فوم دار آن بهتر است. رشته کوههای البرز همچون سدی بلند مازندران را به دو قسمت جلگهای و کوهستانی تقسیم کردهاست و به همین دلیل این استان از قسمت داخلی ایران جدا شدهاست.

در سالهای ۱۳۱۱ تا ۱۳۱۵ تغییراتی در تقسیمات استان مازندران و نام شهرها ایجاد گشت. به فرمان او نخستین اداره سانسور مطبوعات در ایران تأسیس شد. از طرف دیگر چادرهایی وجود دارند که به طور عمده برای کمپهایی که با خودرو همراه شده باشند مناسب است. چادرهای نایلونی در وزنهای مختلفی در بازار موجود است که گاهی تشخیص آنها سخت است اما میتوان با لمس آنها این موضوع را تا اندازهای متوجه شد. بیوی ها محافظت خوبی دارند اما این محافظت به قیمت از دست رفتن راحتی بدست میآید. امروزه اکثر چادرهای بازار از پلی استر ساخته شدهاند. چادرهای برزنتی در هوای سرد، گرما را بهتر نگه میدارند و در هوای گرم خنکتر هستند. از نقطه ضعفهای ننو اتکا به درخت و نداشتن عایق در هوای سرد می باشد. این نوع چادر از تعدادی میله به شکل خمیده و نیمدایره، در فواصلی مشخص و منظم و موازی با یکدیگر تشکیلشده است. به این صورت که با ثبت نام در این تور هم می توانید از جاذبه های طبیعی یک مقصد مشخص دیدن کنید، هم شب را در اقامتگاه های بومگردی موجود در روستاهای آن منطقه بمانید و از غذاهای محلی آنجا میل کنید. حتما به زیارت حرم امام رضا (ع) بروید تا حال خوب و احساس بینظیری که در نزدیکی امام رضا (ع) به همه دست میدهد را تجربه کنید.  Th᠎is c ontent was created  by GSA C ontent  Ge​nera᠎to​r ᠎DEMO!

در اینجا میخواهیم به نحوه نگهداری از چادر مسافرتی بپردازیم. برای آنکه از ورود آب به چادر جلوگیری شود معمولاً پارچهای که با آن چادر ساخته میشود را با روکش اورتان میپوشانند، البته در سالهای اخیر با پیشرفت تکنولوژی و ساخت مواد ترکیبی مختلف، جدارههایی برای چادرها ساخته میشود که نیازی به پوشش دوباره ندارد اما به طور سنتی چادرها را از یک لایه نایلون و یک لایه پوشش اورتان برروی آن میسازند. از دیگر منابع آب این استان دریاچههای کوچک محلی است که به هنگام طغیان رودها در قسمتهایی که سطح آبهای زیرزمینی بالا است به وجود میآید و برای کشاورزی، صید و شکار مورد استفاده قرار میگیرد. میزان فضایی که چادر در پکیج اشغال میکند نیز بر سهولت حمل آن اثر میگذارد. مازندران از نظر شاخص توسعه انسانی در ایران با درصد شاخص توسعه انسانی بسیار بالا ۰٫۸۲۲ بعد از تهران، البرز و اصفهان در رتبه چهارم قرار دارد. آنها بر چوبها یا میله هایی موقت استوار میشوند؛ بسیار سبکاند و قابلیت بسته بندی بالایی دارند، اگرچه همیشه هم راحت نصب نمیشوند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن