A - Z راهنما عینک شنا

از قرار معلوم مردم ساحلنشین اقیانوس آرام، به کودکان هنگامی که به راه میافتادند یا حتی پیش تر شنا میآموختند. ت

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

از قرار معلوم مردم ساحلنشین اقیانوس آرام، به کودکان هنگامی که به راه میافتادند یا حتی پیش تر شنا میآموختند. تا سال ۱۳۱۴ در سراسر ایران حتی یک استخر شنا هم نبود و فقط در اردوگاه نظامی اقدسیه تهران یک استخر برای آموزش شنا به دانشجویان دانشکده افسری ساخته بودند. لباس مخصوص شنا آقایان یک شلوار کوتاه و چسبیده به بدن است که باید وزن آن بسیار کم باشد و آب را در خود نگه ندارد. ۱۹۶۶: ایوان سوزرلند با اختراع نمایشگر سربند (head-mounted display) دریچهای را به دنیای مجازی باز کرد. این بازی کاراکترهای مجازی را به دنیای واقعی اضافه میکند و کاربر را ترغیب به پیدا کردن کاراکترها مینماید. لندن در سال ۱۸۶۹ تأسیس شد که بعدها به انجمن شنای غیر حرفهای تغییر نام پیدا کردکه در واقع هیئت رئیسه شنای غیر حرفهای بریتانیا بود. برنامه مسابقات شنای مردان در المپیک شامل رقابتهای کرال سینه، کرال پشت و قورباغه میشد که تقریباً در سال ۱۹۰۸ جنبه استاندارد پیدا کرد و تا سال ۱۹۵۲ بدون تغییر باقی میماند. Th᠎is art ic​le w᠎as do ne ᠎with G SA C on᠎te nt Gen​erator DE​MO!

اولین شناگر مردی که شنای ۱۰۰ متر کرال سینه را زیر یک دقیقه شنا کرد، جانی ویسمولر آمریکایی بود. گلفشان پیرگل دارای یک مخروط اصلی با ارتفاع ۱٬۶۶۷ متر بالاتر از سطح دریا و ارتفاع نسبی ۱۲۷ متر است که آن را تبدیل به بک گلفشان مرتفع و مرتفعترین گلفشان ایران میکند. به استثنای زمان برگشت که شناگر مجاز است تمام بدنش را به زیر آب ببرد و پس از استارت و هر برگشت نیز میتواند این عمل را انجام دهد بشرط اینکه مسافتی را که در زیر آب طی میکند بیش از ۱۵ متر نباشد. این چال حوضها، که حداکثر از ۱۰ متر تجاوز نمیکرد، برای شنا کردن و آببازی بود. جمر به مایوهای مسابقه ای شنا میگویند که تا زیر زانو است. با فرارسیدن زمان شب بازیکن میتواند به کازینو برود. فعالیت هوازی میتواند به راههای زیادی کنترل شود. کلر میتواند مس را در خود حل کند که این خاصیت باعث میشود رنگ مو تغییر کند. تمام این کارها با استفاده از اپلیکیشنهای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در گوشیها انجام میشود.

 Article was g en er at ed wi᠎th the he lp  of G SA C​on te᠎nt᠎ G​enerat or Dem᠎ov ersion.

با کمک فناوری پیشرفتهٔ واقعیت افزوده (برای مثال افزودن قابلیت بینایی کامپیوتری و تشخیص اشیاء) میتوان اطلاعات مرتبط با دنیای واقعی پیرامون کاربر را به صورت تعاملی و دیجیتالی به او ارائه کرد. سال ۱۸۷۵ شناگر آمریکایی (ماتیووب) دریای مانش را به وسیلهٔ شنای قورباغه در مدت ۲۲ ساعت طی کرد و شاهکار او انعکاس بزرگی داشت. از آغاز نخستین دستی که پس از استارت و هر برگشت زده میشود، بدن شناگر باید بر روی سینه قرار گیرد و شانههای او با سطح طبیعی و معمولی آب در یک راستا باشند. ۱۹۹۲: استیون فینر، بلیر مکلنتایر و دری سلایمن اولین نسخه از سندی را در یک نمونه اولیه سیستم واقعیت افزوده ارائه کرد. اگر شما پوست حساسی داشته باشید استفاده از عینک شنای بنددار حرفه ای را توصیه می کنیم و بهتر است نمونه های بدون بند را کنار بگذارید زیرا چسب به کار رفته در این مدلها می تواند پوست شما را اذیت کند که البته خرید چسب جدید در هر نوبت استفاده هم یکی دیگر از معایب آن می باشد.

سادهترین نمونه واقعیت افزوده را میتوان در برنامههای ورزشی تلویزیونی مشاهده نمود. با توجه به گسترش سریع موبایلهای هوشمند به عنوان اصلیترین سختافزارها برای واقعیت افزوده میتوان به گسترش روزافزون نرمافزارهای کاربردی در حوزههای مختلف اشاره کرد. روند رشد فناوری سالها است با جهش روزافزون وارد زندگی مردم شدهاست. یکی از مهمترین و رایجترین استفادههایی که از این فناوری میشود، در کتابهای واقعیت افزودهاست. Billinghurst, 2012) از این فناوری میتوان در سطوح مختلف آموزشی از تحصیلات ابتدایی و متوسطه که به آنها اصطلاحاً K-12 گفته میشود، تا تحصیلات سطح بالای دانشگاهی استفاده نمود. ۲۰۰۹: پروژه SixthSense از دانشگاه MIT طرحی از یک دستگاه مستقل را به نمایش گذاشتند که بر اساس واقعیت مجازی پوشیدنی کار میکرد. با یک استخر روباز با نتیجه بهتری مواجه میشویم. جورج دبلیو هرن دبیر مؤسس این فدراسیون، ایجاد این نهاد بینالمللی را نتیجه افزایش تماسهای بینالمللی در ورزش و مخصوصاً به تأسّی از بازیهای المپیک آن روز ذکر میکند. استفاده از کلاه شنا سرعت فرد را افزایش داده و این کار به افراد تازهکار اعتماد به نفس میدهد و همچنین افرادی که موهای بلند دارند از ریختن موهایشان به داخل آب جلوگیری کرده و کلر موجود در اب به موهای افرادی که حساسیت دارند و موهایشان میریزد اثرگذار نخواهد بود و خانمها که موهای بلند دارند حتماً باید از کلاه استفاده کنند که این کار به بهداشت استخر کمک زیادی میکند.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد خرید عینک شنا لطفا به بازدید از وب سایت ما.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن