اهمیت مهاجرت تحصیلی در

تجربه مهاجرت شاید در زندگی هر انسانی که قصد مهاجرت دارد، عجیب ترین تجربه باشد. ما در رویزا گروپ با تجربه بیش ا

توسط مدیر سایت در 20 خرداد 1402

تجربه مهاجرت شاید در زندگی هر انسانی که قصد مهاجرت دارد، عجیب ترین تجربه باشد. ما در رویزا گروپ با تجربه بیش از 10 سال فعالیت در این حوزه به خوبی از تمامی دغدغه شما عزیزان با خبر هستیم. مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین شیوه های مهاجرت است. به خصوص مهاجرت تحصیلی در سنین نوجوانی و جوانی بسیار گزینه خوبی میتواند باشد. شما با مهاجرت تحصیلی ممکن است دو هدف را دنبال کنید. اولین گزینه آن است که با ویزای تحصیلی قصد دارید در یک دانشگاه بسیار خوب و معتبر در کشور خارجی تحصیل کنید. یا قصد دارید با مهاجرت تحصیلی به کشور مد نظر خود مهاجرت کرده و اقامت آن را دریافت کنید. ما در رویزا گروپ کارشناسان و مشاوران بسیار خوبی در حوزه مهاجرت داریم که میتوانند در این بخش به شما کمک کنند. امروز در این مجله رویزا گروپ اطلاعات بسیار ویژه ای را دریافت خواهید کرد.

بدیهی است برای اقدام به مهاجرت و گرفتن ویزا نیاز به ارائه مدارک دارید. مدرکی مهم که پیش نیاز اخذ ویزای تحصیلی است. امکان دریافت مدارک به طور شخصی و از طریق یک شرکت تخصصی امکان پذیر است. رویزا گروپ نیز یک شرکت تخخصی در حوزه مهاجرت تحصیلی به شمار میرود. شما عزیزان میتوانید با ارتباط با مشاورین رویزا گروپ از اطلاعات بیشتر در این حوزه مطلع شوید. 

مهاجرت تحصیلی با رویزا گروپ:

رویزا گروپ یکی از شرکت‌های برتر مشاوره تحصیلی در ایران است که با بیش از ۱۵ سال سابقه در ارائه خدمات مهاجرت تحصیلی به دانشجویان، یکی از پیشروان بازار آموزش و پژوهش در ایران شناخته شده است. شرکت رویزا گروپ با ارائه خدمات مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف جهان، به دانشجویان ایرانی امکان راه‌اندازی یک زندگی موفق در خارج از کشور را فراهم می‌کند.

در این شرکت، دانشجویان با مشاوران تحصیلی مجرب و متخصص در ارتباط هستند. مشاوران رویزا گروپ با بررسی شرایط هر دانشجویی، بهترین گزینه‌های مهاجرت تحصیلی برای آن دانشجوی را پیشنهاد می‌دهند. این پیشنهادات شامل ارائه اطلاعات دقیق در مورد مدارک و شرایط مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه‌ها، گزینه‌های بورسیه و امکانات و خدمات در دانشگاه‌ها و شهرهای مختلف است.

امروزه مهاجرت تبدیل به یک امر اساسی برای اقشار نختلف جامعه شده است. این امر دیگر دانشجو و … را نمیشناسد. بسیاری از افراد به دلایل مختلفی که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد اقدام به مهاجرت میکنند. اما راحت ترین و بهترین شیوه مهاجرت، از روش همین مهاجرت تحصیلی است. برخی فکر میکنند این روش بیشتر برای دانشجویان مورد استفاده قرار میگیرد. اما این گونه نیست و این روش امروز برای اقشار مختلفی از جامعه استفاده میشود. ما امروز در رویزا گروپ در ای بخش به صورت تخصصی تر به این موضوع میپردازیم.

مهاجرت تحصیلی به اروپا:

مهاجرت تحصیلی به اروپا امروزه برای دانشجویان ایرانی جذابیت زیادی دارد. این قاره دارای دانشگاه‌های برتر جهان است که به دانشجویان فرصتی برای ارتقای سطح تحصیلات، پژوهش و تجربه زندگی در یک فضای جهانی را فراهم می‌کند.

در اروپا، دانشگاه‌های برتری وجود دارند که با تخصص‌های مختلف خود، دانشجویان را به سمت کارآفرینی و شغل‌های خلاقانه هدایت می‌کنند. همچنین، اروپا با بیش از ۵۰۰۰ دانشگاه و بیش از ۱۰ میلیون دانشجو، یکی از بزرگ‌ترین مراکز تحصیلی جهان است.

برای مهاجرت تحصیلی به اروپا، ابتدا باید با برنامه‌ریزی دقیق، مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه‌های اروپایی را به دست آورید. برخی از مدارک مورد نیاز شامل مدرک آزمون زبان، رزومه، توصیه‌نامه، انگیزه‌نامه و مدرک تحصیلی می‌باشند.

سپس، باید به دنبال دانشگاه‌های مناسب برای مطالعه در رشته تحصیلی مورد علاقه خود باشید. برای این منظور می‌توانید از وب‌سایت‌های دانشگاه‌های مختلف استفاده کنید و با دانشجویانی که قبلاً در آن دانشگاه تحصیل کرده‌اند تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را دریافت کنید.

در نهایت، باید به موضوع ویزای تحصیلی در اروپا توجه کنید. برای ورود به بیشتر کشورهای اروپایی، دانشجویان باید ویزای تحصیلی دریافت کنند.

مهاجرت تحصیلی 2023:

مهاجرت تحصیلی در سال 2023 برای دانشجویان جذابیت زیادی دارد. با وجود شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، بسیاری از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی به صورت آنلاین در حال برگزاری کلاس‌ها هستند، اما با واکسیناسیون و پایان دادن به شیوع ویروس، احتمال بازگشت به حالت عادی در آینده نزدیک وجود دارد.

سال 2023 می‌تواند فرصتی برای دانشجویان باشد تا در دانشگاه‌های برتر جهان تحصیل کنند. دانشگاه‌های برتر در سراسر جهان از دانشجویان با استعداد جذب می‌کنند و با ارائه برنامه‌های تحصیلی و پژوهشی متنوع، آنها را به سمت شغل‌های موفق و موفقیت‌آمیز هدایت می‌کنند.

از دیگر مزایای مهاجرت تحصیلی در سال 2023 می‌توان به بهره‌مندی از فرصت‌های جدید آموزشی و پژوهشی، شبکه‌سازی با دانشجویان و اساتید دیگر، بهبود زبان انگلیسی و تجربه زندگی در یک محیط بین‌المللی اشاره کرد.

اما باید توجه داشت که برای مهاجرت تحصیلی در سال 2023 باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید. ابتدا باید به دنبال دانشگاه‌های مناسب در کشورهای مختلف باشید و مدارک مورد نیاز برای پذیرش را به دست آورید. سپس باید درخواست ویزای تحصیلی را برای کشور مورد نظر خود انجام دهید.

مزایای مهاجرت تحصیلی:

مهاجرت تحصیلی مزایای زیادی برای فرد مهاجر دارد. مزایای مهاجرت جهت تحصیل را به طور خلاصه در سه مورد می شود بیان کرد. اول این که آموزش عالی موقعیت شغلی و افزایش کیفیت زندگی را در پی دارد. خواسته اصلی متقاضیان مهاجرت به منظور تحصیل ، بهره مندی از آموزش عالی است. البته این تمایل به ویژه در جوانان دیده می شود. مهاجرت تحصیلی فرصتی برای اخذ اقامت دائم کشور مبدا را فراهم می کند. اخذ مدرک تحصیلی بین المللی و معتبر، تقویت مهارت زبانی، زندگی در کشوری پیشرفته از مزایای دیگر مهاجرت تحصیلی است. همین طور آشنایی با اقلیم و فرهنگ های گوناگون  هم مزیت فوق العاده ایاست که نباید نادیده گرفته شود. از جمله مزایای مهاجرت از طریق تحصیل می توان به اشتغال در مشاغلی ایده آل اشاره کرد. البته این مورد به خیلی از متغیر ها از جمله کشوری که به آن مهاجرت می کنید.

همین طور رشته تحصیلی و مهارت که بلد هستید شما بستگی دارد. از جمله مزیت دیگر مهاجرت تحصیلی می شود امکان کار وقت در حین تحصیل اشاره کرد. طبیعتاً کلیه ارتباطات زندگی روزمره، مکالمات، رسانه ها و … از زبانی به جز زبان مادری دانشجو استفاده می کند. این مورد باعث افزایش مهارت زبانی وی می شود. مهاجرت تحصیل علاوه بر بالا بردن سطح دانش فرد، می تواند به بالا بردن سطح کیفی زندگی وی نیز کمک کند. در برخی از موارد مانند مهاجرت تحصیلی بعد از فارغ التحصیلی، پیشنهاد موقعیت های شغلی بسیار مناسبی فرد مهاجر دریافت می کند.

مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی

اگر می خواهید در خارج از کشور تحصیل کنید، باید ثابت کنید که انگلیسی را در سطح کافی صحبت می کنید. و می توانید انگلیسی را بخ خوبی درک می کنید. یک آزمون امن زبان انگلیسی توسط مقامات ویزا و مهاجرت کشور دریافت می شود. به عنوان مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی متقاضی در نظر گرفته می شود. تفاوت بین SELT و سایر انواع آزمون های زبان در این است. که آزمون زبان انگلیسی ایمن به طور رسمی توسط دولت بریتانیا به رسمیت شناخته شده و مورد اعتماد است. سوالی که شاید بپرسید این است که رزرو آزمون آیلتس چه کسی به SELT نیاز دارد؟ دانش‌آموزانی که قصد دارند دوره‌ای را در سطح آکادمیک تحصیل کنند. برای دریافت ویزای دانشجویی بین المللی باید SELT را بگذرانند. نمره کافی در SELT تضمینی است که دانشجویان بین المللی ورودی می توانند در جامعه باشند. همچنین بتوانند در خارج کشور تحصیل کنند.

نتیجه قبولی یا عدم موفقیت تعیین می کند که آیا سطح زبان انگلیسی لازم را دارید یا خیر. سوال دیگر این است که چه کسی به SELT نیاز ندارد؟ باید بگوییم همه متقاضیان ویزای تحصیلی نیازی به قبولی SELT ندارند. دانشجویان بین المللی که از داخل اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا، یا سوئیس می آیند و نیازی به ویزای تحصیلی ندارند. دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا که برای تحصیل در مقطع بالاتر پذیرفته شده اند. بین المللی هایی که فقط برای یادگیری زبان انگلیسی برای مدت کمتر از 11 ماه مهاجرت می کنند. مهاجرت تحصیلی را تجربه می کنند.

مدارک لازم مهاجرت تحصیلی:

برای این که مهاجرت کنید لازم است مدارکی را ارائه دهید. مدارک لازم مهاجرت تحصیلی هم برای این کار لازم است. باید به این نکته توجه کنیدکه مدارک بسته به کشور مقصد، دانشگاه پذیرنده و همین طور رشته انتخابی متفاوت خواهد بود. توجه داشته باشید که بخشی از این مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی مورد نیازمی باشد. همین طور بخش دیگر آن باید برای اخذ پذیرش تحصیلی ارائه شود. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به شرح زیر است. ارائه مدارک شناسایی شامل پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی اولین مورد است. همین طور اصل مدارک تحصیلی به اضافه ریز نمرات نیز لازم است. این مدارک باید در مقاطع دیپلم، پیش دانشگاهی، کارشناسی و… ارائه شود. اصل مدرک زبان آیلتس، تافل، پی تی ای البته اگر این مدارک را دارین نیز بهتر است ارائه شود.

گواهی نامه معتبر دوره های آکادمیک گذرانده شده و رزومه تحصیلی هم از شما خواسته می شود.  انگیزه نامه مهاجرت هم مدرکی می باشد که لازم است ارائه شود. برای اخذ ویزای تحصیلی نیز ارائه مدارکی که بیان می شود لازم است.  رسید پرداخت قسمتی از شهریه مدارک شناسایی اولین مدرکی است که برای مهاجرت تحصیلی باید ارائه دهید. کارت ملی و شناسنامهوالدین برای افراد مجرد هم باید ارائه شود. مدارک شناسایی همسر و سند ازدواج برای افراد متاهل همین طور مدارک مالی همچون نامه تقبل هزینه‌ ها از سوی اسپانسر مالی. همچنین گواهی نامه بانک و گردش حساب بانکی 3 الی 6 ماه اخیر نیز لازم است که ارائه شود.

شرایط مهاجرت تحصیلی:

در بخش قبلی مقاله به مدارکی که برایمهاجرت تحصیلی لازم است ارائه دهید پرداختیم. در این یخش می خواهیم ارائه مدرک زبان را برای مهارجت تحصیلی بررسی کنیم.همان طور که احتمالا می دانید یکی از شرایط و مراحل مهاجرت تحصیلی به ارائه مدرک زبان مربوط می شود. اخذ پذیرش تحصیلی از اغلب دانشگاه های دنیا نیازمند ارائه مدرک زبان آیلتس آکادمیک یا تافل است. البته این قانون یک استثنا هم دارد که در صورت امکان می توانید از آن بهره مند شود. این استثنا این است که در صورتی که قبلاً تحصیلات خود را در دانشگاه های انگلیسی زبان سپری کرده باشید. می توانید بدون داشتن و ارائه مدرک زبان، پذیرش تحصیلی خود را بگیرید. برای این منظور لازم است مکاتباتی را صورت دهید. توجه داشته باشید چنین مکاتباتی بسیار حساس بوده و نیازمند دقتی مضاعف است.

این مکاتبات باید با سطح مناسبی از دانش انگلیسی انجام گیرد لذا بسیار حساس خواهد بود. از این رو انجام این امور توسط یک وکیل و یا شرکت مهاجرتی می تواند ریسک این امور را به صفر برساند. اهمیت این موضوع وقتی قصد مهاجرت تحصیلی به اروپا را داشته باشید دو چندان می شود. با این کار شما به طور کامل از راهنمای مهاجرت تحصیلی بهره مند خواهید شد. خوب است که یک نکته را بدانید که در این شرایط کرونایی کمک حال شما خواهد بود. اگر در دوران کرونا اقدام به مهاجرت کنید؛ اکثر دانشگاه ها در این شرایط برای پذیرش دانشجویان بین المللی سخت گیری های کمتری را اعمال می کنند.

دانشگاه های اروپایی

مخارج مهاجرت تحصیلی:

یکی از مهم ترین اطلاعاتی که لازم است قبل از مهاجرت از طریق تحصیل کسب کنید؛ هزینه ها و مخارج مهاجرت، تحصیل و زندگی در کشور مقصد است. برا این که بدانید هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف چقدر است باید هریک را به صورت مجزا بررسی کنید. اما اگر بخواهیم خیلی کوتاه در باره ارزان ترین و گران ترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی بگوییم؛ به نام هایی می رسیم که در ادامه بیان خوایم کرد. ارزان ترین دانشگاه های دنیا در کشورهای ترکیه، کشور ایتالیا، کشور روسیه، کشور چین، کشوراسپانیا و کشور اوکراین قرار دارند. همچنین بیشترین هزینه تحصیل و زندگی به کشورهای آمریکا، کشور کانادا، کشور استرالیا. همی نطور کشور انگلستان، کشور لندن کشور نیوزلند و کشور دانمارک مربوط می شود. توصیه اکید داریم که پیش از اقدام برای مهاجرت تحصیلی حتماً برآورد صحیحی از مخارج داشته باشید.

در این راستا می توانید از وکیل مهاجرت و یا شرکت های مهاجرتی تحصیلی راهنمایی بخواهید. اگر خواهان مهاجرت به اروپا جهت تحصیل هستید خوب است به نکته زیر توجه داشته باشید.  به طور معمول هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان بیشتر از دانشگاه های فرانسوی زبان است. و نکته دیگر این است که تحصیل در دانشگاه های آلمانی معمولاً رایگان از آب در می آید. البته که تحصیل رایگان در آلمان نیازمند رعایت شرایط مهاجرت تحصیلی است. البته اگر موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شوید، فرصت تحصیل رایگان در اغلب دانشگاه های مطرح دنیا را خواهید داشت.

بهترین زمان مهاجرت تحصیلی:

همان طور که قطعا می دانید اقدام برای مهاجرت تحصیلی نیازمند دانش و آگاهی کافی است تا نتیجه دلخواه داشته باشد. با این تفاسیر در وهله اول باید از شیوه مهاجرت تحصیلی اگاه شوید و در این باره کسب اطلاعات کنید. همسنطور لازم است از مراحل مهاجرت تحصیلی و بسیاری موارد دیگر آگاه شوید. موضوع مهم بهترین زمان مهاجرت تحصیلی نیز از جمله مواردی است که باید مورد توجه متقاضیان قرار گیرد. برای تعیین بهترین زمان مهاجرت تحصیلی فاکتورها و متغیر های مختلفی مطرح است که باید مورد توجه قرار گیرد. از جمله این موارد می شود به موضوع سن شخص متقاضی و قوانین مهاجرتی کشور مقصد اشاره داشت. دانستن این نکته خالی ازلطف نیست که مهاجرت تحصیلی در مقطع مدارس باید در سنین 3 تا 18 سالگی انجام شود. البته در این شرایط امکان اخذ ویزای همراه توسط یکی از والدین نیز وجود دارد که مزیت مهمی است.

مهاجرت تحصیلی رایگان و بورسیه تحصیلی مواردی هستند که اغلب میل زیادی به تجربه آن ها وجود دارد. چرا که بالا بودن مخارج تحصیل در کشورهای خارجی افراد را دچار نگرانی می کند. در نتیجه طبیعی است که به دنبال مهاجرت رایگان و اخذ بورسیه تحصیلی باشند. اگر شما هم تمایل به گرفتن بورسیه تحصیلی دارید خبری خوبی برایتان داریم.  باید بگوییم که امکان تحصیل رایگان در بسیاری از کشورهای دنیا وجود دارد. از جمله کشور آلمان، کشور فرانسه، کشورهای نوردیک، کشور اتریش، کشور آرژانتین، کشور هند، کشور تایوان و… . در بخش بعدی مقاله به بورسیه تحصیلی خواهیم پرداخت.

بورسیه تحصیلی:

از مهاجرت تحصیلی رایگان که بگذریم و به بورسیه تحصیلی بپرداریم. بورسیه ها انواع و اقسام مختلفی دارند. وجه تمایز آن ها در پوشش دهی میزان هزینه ها است. با همه این تعاریف انواع بورسیه تحصیلی در میان دانش آموزان بین المللی محبوبیت و جایگاه ویژه ای دارد. هزینه مهاجرت تحصیلی با اخذ بورسیه تحصیلی به طرز چشم گیری کم می شود و حتی به صفر می رسد. به این ترتیب و با اخذ ویزای تحصیلی بابت هزینه مهاجرت تحصیلی نیز دچار مضیقه مالی نخواهید شد. در فرایند مهاجرت تحصیلی حتما از متخصصان این حوزه مشاوره دریافت کنید. به خصوص اگر در رشته های پزشکی قصد ادامه تحصیل دارید. چرا که ورود به دانشکده های پزشکی در ایران با موانع زیر همراه است. نکته اول وجود جو رقابتی سنگین کنکور سراسری است. همچنین کم بودن کرسی های تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه های دولتی هم مورد دیگر است.

بورسیه دولتی:

افراد زیادی برای تحصیل در خارج از کشور ترغیب می شوند.اما هزینه این مهاجرت بسیار گران تر از سایر رشته ها است. مدت این دوره نیز طولانی خواهد بود و به 3 الی 7 سال خواهد رسید. البته کار دانشجویی راهکاری برای کاستن از هزینه های مهاجرت است. غالب دانشجویان به منظور کاهش فشار هزینه تحصیل در کشور مقصد، به سراغ کار دانشجویی می روند. مدت زمان کار دانشجویی حین تحصیل بسته به مقطع تحصیلی و قوانین مهاجرتی کشور پذیرنده متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال برخی از کشورها تنها به دانشجویان اجازه کار حین تحصیل را به صورت پاره وقت می دهند.

برای مهاجرت تحصیلی لازم است ابعاد مختلفی را در نظر بگیرید. بدین منظور حضور یک شرکت مهاجرتی در کنار شما می تواند باعث شود تصمیمی درست بگیرید. رویزا گروپ برای ارائه مشاوره و انجام فرایند مهارجت در کنار شما است. ما با ده سال تجربه در حوزه مهاجرت می توانیم برای ساختن آینده دلخواهتان کمک حالتان باشیم.

قدرت تحصیل

ارزان ترین کشور برای مهاجرت تحصیلی:

اگر شما هم به دنبال یک کشور ارزان و مناسب برای تحصیل هستید، پیشنهاد ما به شما عزیزان کشور رومانی است. رومانی یک کشور رو به پیشرفت در علم و اقتصاد میباشد. از همین رو سالانه تعداد زیادی از افراد با مهاجرت به این کشور از راه های مختلف وارد این کشور میشوند. رومانی جز بهترین کشور ها برای مهاجرت و همچنین ارزان ترین آن ها شناخته میشود. اگر شما نیز قصد مهاجرت به رومانی را دارید، میتوانید با برقراری ارتباط با رویزا گروپ اطلاعات بیشتری را کسب کنید. ما در رویزا گروپ هموراه در کنار شما عزیزان هستیم.

رومانی بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

در تمام انواع مهاجرت، اکثریت قریب به اتفاق مهاجران مهاجران اقتصادی در سن کار هستند. که از تحصیل به عنوان یک عامل کلیدی یاد نمی کنند. مسائل آموزشی بیشتر جوانان را تحت تاثیر قرار می دهد. آن هایی که بچه دارند ادبیات نشان می دهد که جوانان بین 15 تا 25 ساله هستند. گروهی که به شدت به مهاجرت تحصیلی فکر می کنند. مطابق با دغدغه های اصلی خود کسب صلاحیت های خوب منجر به یک شغل خوب می شود. مدرسه نشان دهنده راهی برای خروج از فقر و فرصتی برای بهبود وضعیت اقتصادی خود و خانواده شان. احتمال مهاجرت فرزندان کوچک تر به دلایل پیوستن مجدد به اعضای خانواده بیشتر است. تا برای چشم انداز تحصیل و اشتغال این تصمیم معمولا با آن ها گرفته می شود. هنگامی که در حال حرکت هستند، خانواده های دارای فرزند ممکن است. در نظر بگیرند سطح درآمد و طبقه ادبیات نشان می دهد.

کسانی که عمدتاً برای تحصیل مهاجرت می کنند، کسانی هستند که می توانند. توانایی پرداخت هزینه های مدرسه و خوابگاه را داشته باشد. آن ها معمولاً از خانواده هایی هستند که می توانند بزرگ شوند. بودجه برای سفر مشخص نیست که چگونه آرزوها و منابع برای تسهیل مهاجرت با هم کار می کنند. افرادی که می توانند به صورت قانونی یا غیرقانونی به خارج از کشور مهاجرت کنند، فقیرترین افراد نیستند. اما کشور رومانی را می توان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی دانست. از این رو در ادامه بیشتر به این کشور خواهیم پرداخت تا بیشتر با آن آشنا شویم.

هزینه تحصیل در رومانی

کمبود نیروی انسانی، کیفیت پایین مواد آموزشی و وضعیت بحرانی برخی از مدارس. از ریزش سقف و میزهای فرسوده گرفته تا امنیت و کمبود آزمایشگاه های تخصصی. باعث شده است که والدین با تدریس خصوصی پرهزینه تلاش مضاعف کنند. در مقایسه با سال 2010، درصد کسانی که برای تدریس خصوصی پرداخت می کنند. از 24 به 40 درصد افزایش یافته است و میانگین هزینه تدریس خصوصی نیز افزایش یافته است. از حدود 1350 رونی در سال 2010 به بیش از 1850 RON در سال 2018. نرخ تدریس خصوصی از حدود 19 درصد دانش‌آموزان مقطع ابتدایی تا 56 درصد از دانش‌آموزان دبیرستانی متفاوت است. که بسیاری از آنها برای اطمینان از گذراندن دوره کارشناسی به تدریس خصوصی متکی هستند. «صندوق کلاسی» یکی از هزینه‌های غیررسمی آموزش باقی می‌ماند. اگرچه امروزه والدین کمتری برای آن پرداخت می‌کنند، اما ثابت سیستم مدارس رومانیایی است. اما مهاجرت تحصیلی شرایط متفاوت تری دارد.

در سال های جدید هزینه‌های جدیدی نیز ظاهر شده است. مانند هزینه‌های مرتبط با برنامه‌های بعد از مدرسه. که هشت سال پیش میزان بروز آن به‌طور قابل‌توجهی کمتر بود. اگر چه بروز نسبتاً کم است، در حال حاضر حدود 10 درصد می گویند. که این دومین دسته هزینه به ترتیب اهمیت است. علاوه بر این، حدود 90 درصد از والدینی که فرزندانشان در چنین برنامه‌هایی شرکت می‌کنند. چه در مؤسسات دولتی یا خصوصی ثبت نام کرده باشند، هزینه‌های آن را به طور کامل متحمل می‌ شوند. اما هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی متفاوت از تحصیل بومیان کشور رومانی می باشد.

راه مهاجرت تحصیلی

مراحل گرفتن ویزا شنگن

قبل از شروع تحصیل در اروپا، باید از درست بودن مدارک خود مطمئن شوید. مهاجرت تحصیلی بدون داشتن مدارک و گذراندن مراحل امکان پذیر نیست. شما باید همیشه مدارک شناسایی معتبر و در صورت وجود ویزای مطابق با وضعیت اقامت خود داشته باشید. آیا برای تحصیل در اروپا به ویزا نیاز دارید؟ تقریباً هر فردی که تابعیت غیر اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا را دارد. زمانی که بخواهد برای مدت طولانی تری در اروپا بماند، نیاز به ویزا دارد. دانشجویان اغلب باید برای ویزای دانشجویی درخواست دهند. یا ویزای اقامت موقت برای دانشجویان تقاضا دهند. با استفاده از این ویزا می توانید برای مدت معینی در کشور میزبان خود بمانید. برای اطلاعات بیشتر پورتال مهاجرت اتحادیه اروپا را بررسی کنید، زیرا قوانین ویزا ممکن است در هر کشور متفاوت باشد. شاید ازما بپرسید که آیا می توانم زمانی که ویزای دانشجویی دارم و مهاجرت تحصیلی کرده ام، کار کنم؟

اکثر کشورها به دانشجویانی که ویزا دارند اجازه کار پاره وقت می دهند. اما برخی کشورها محدودیت هایی را برای ساعات کاری دارندگان ویزا قائل می شوند. همچنین ممکن است به یک مجوز کار اضافی نیاز داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر، وب‌ سایت مهاجرت هر کشور را بررسی کنید. نحوه درخواست ویزای شینگن دانشجویی بررسی کنید که آیا به ویزای دانشجویی شینگن نیاز دارید یا خیر. مشخص کنید که کجا باید درخواست دهید. بهترین زمان برای ارسال درخواست ویزا را مشخص کنید. فرم درخواست ویزای کوتاه مدت را پر کنید. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی را جمع آوری کنید.

استراتژی اتحادیه اروپا در جذب دانشجو بین المللی

در دنیایی که بیش از هر زمان دیگری با چالش‌های متعدد و متنوع ‌تری مواجه است. داشتن افراد تحصیل کرده برای توسعه اقتصادی و اجتماعی حیاتی می‌ شود. هدف اتحادیه اروپا مبنی بر این که تا سال 2020 میانگین سهم افراد 30 تا 34 ساله در کشورهای عضو اتحادیه اروپا. با سطح تحصیلات عالی باید حداقل 40٪ باشد، در مسیر درست قرار دارد. در حال حاضر به 39٪ در سال 2016 رسیده است . بخش بزرگی از این امر از طریق افزایش سهم فارغ التحصیلان دوره متوسطه واجد شرایط ورود به آموزش عالی حاصل شده است. این سهم بین سال های 2008 تا 2015 4 درصد افزایش یافته است. در عین حال، در سطح اروپا، دیگر نمی توان کاهش جمعیتی را نادیده گرفت. برخی از کشورها بیش از سایرین تحت تأثیر قرار می گیرند. برای کودکان و جوانان 0 تا 29 ساله. درصد در کل جمعیت 28 اتحادیه اروپا بود.

این به مجموعه کوچک تری از دانشجویان بالقوه تبدیل می شود. که می توانند مهاجرت تحصیلی را از بین آن ها انتخاب کنند. این کاهش جمعیتی شروع به تأثیرگذاری بر سیستم های آموزش عالی کشورهای اروپایی کرده است. به طوری که تعداد مطلق پذیرفته شدگان آموزش عالی 19 درصد در همان بازه زمانی کاهش می یابد. با این حال، حتی در این چارچوب، برخی از مؤسسات آموزش عالی همچنان شاهد رشد تعداد پذیرفته شدگان خود هستند. هنگامی که در مهاجرت تحصیلی در این مورد توسط مطالعه روند انجمن دانشگاه های اروپایی مورد بررسی قرار گرفت. این پدیده مشاهده می شود.

منبع: دپارتمان تحصیل رویزا گروپ

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن