استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس

سرزمین موجهای آبی مشهد یکی از مهمترین و مجهزترین پارکهای آبی ایران، جزو 4 پارک آبی برتر شهر مشهد محسوب میشود.

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

سرزمین موجهای آبی مشهد یکی از مهمترین و مجهزترین پارکهای آبی ایران، جزو 4 پارک آبی برتر شهر مشهد محسوب میشود. این تپهها در واقع خاکریز خندق اطراف شهر استخر بودهاند. سیستم تصفیه و پمپ در این استخرها ساده است بنابراین تنوع سیستم تصفیه می تواند بدون هیچ مشکلی مورد استفاده قرار بگیرد. البته لازم است بدانید که این زمان بستگی به اندازه استخر و نوع پمپ مورد استفاده در آن دارد. بهترین نوع استخر کدام است؟ استخر روباز، یکی دیگر از انواع استخر می باشد که در زیبا سازی محیط باغ و ویلا بسیار موثر است و هزینه های کمتری نسبت به استخر سرپوشیده دارد. فايبرگلاس، يك نوع پوشش كامپوزيت است كه اكثرا به دليل داشتن مقاومت خوب آن در مخازن آب، صنعت خودرو سازی و حتی هواپيما سازی از آن استفاده می كنند. سیم کشی استخر ، مرحله بسیار مهم و نیاز به دقت بالا قبل از پوشش استخر ، برای استفاده برق به داخل کاسه استخر جهت تخلیه آب ، تصفیه آب و چراغ استخری و روشنایی زیر آب به سیم کشی مناسبی برای انجام تاسیسات الکتریکی و تامین نیروی برق مورد نیاز میباشد . ​Th is article was gen᠎er᠎at᠎ed wi th the he lp of GSA Content​ Generat᠎or  DE MO!

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بتن ریزی استخر روی لینک کلیک کنید. برای دیدن تمام پروژه ها آلبوم بالا را ورق بزنید و برای دیدن جزئیات هر پروژه روی عکس آن کلیک کنید. توجه داشته باشید که سیستم های لوله کشی بسته به شرایط ساختمانی که در آن زندگی می کنید ممکن است متفاوت باشد. سیم کشی استخر، مرحله بعدی و مهم قبل از اینکه استخر را روکش کنید یعنی قالب بندی و بتن ریزی کنید می باشد، برای سیم کشی سیستم ورود آب، تخلیه، تصفیه آب و روشنایی زیر آب که می خواهید داشته باشید یک متخصص برق که در زمینه استخر تجربه دارد لازم است، این مرحله بسیار مهم است، زیرا سیم کشی نامناسب و آب می تواند یک ترکیب خطرناک باشد از پيمانكار استخر خود بخواهيد توصيه هاي مهم را انجام دهد. وجود سایبان با دكور كلاسیك و صندلی و مبل راحتی كه خودتان آن را انتخاب می كنید بعلاوه سیستم روشنایی برای استقبال از شما در بدو ورودتان به استخر تنها ایده هایی انگشت شمار می باشند كه زیبایی طراحی این استخر را دو چندان می كند.

در استخر های بتنی، اندازه، شکل و سایر ویژگی های استخر بر اساس انتخاب کاربر تعیین می شود و کاربر می تواند بنا به سلیقه خود هر شکل استخری را که می خواهد داشته باشد. استخر سرپوشیده، برای مکان هایی که دمای هوا کم است و امکان ساخت استخر در فضای باز وجود ندارد انتخاب بسیار مناسبی می باشد. بهترین پیشنهاد برای سیستم گرمایش محیط استخر و بالا بردن کیفیت هوا و دمای استخر استفاده توامان از سیستم گرمایش کف و دهش هوای تازه گرم شده در فضای استخر است. سیستم تهویه مجموعه استخر بصورت full f esh با مدیریت هوشمند طراحی میشود بدین صورت که با تغییر دمای هوای آزاد طبق برنامه ریزی سیستم عملکرد هواساز نیز تغییر می کند و در هر شرایط آب و هوایی و هر میزان رطوبت فضای استخر، سیستم تهویه بهترین عملکرد را با بالاترین راندمان ایجاد میکند. در این مجموعه ذراتی که از طریق غبار موجود در هوا و یا بدن شناگران وارد آب می شوند ،ابتدا توسط فیلترهای شنی و سپس توسط فیلترهای کارتریجی جذب می شوند. زیرا سیم کشی خطا می تواند خطر بروز شوک الکتریکی شناگران را افزایش دهد. در استخر بتنی بعد از این مرحله آرماتوربندی، قالب بندی، سیم کشی، لوله کشی و بتن ریزی می شود.

سپس تیمی از مهندسین برای نقشه برداری استخر، به محل مذکور اعزام می شوند و بعد از آن مهندسین معمار برای لکه گذاری ( فاز صفر) در محل حاضر می شوند. به تدریج از این ترکیب شگفت انگیز و بادوام در ساخت استخر، نیز بهره گرفتند. شما میتوانید با توجه به محل مورد نظر خود از انواع گوناگون این محصولات بهره ببرید. مبدل حرارتی گرمای آب داغ دیگ را به آب استخر انتقال می دهد و با این کار دمای مورد نظر را برای آب استخر انتقال می دهد. همانطور که گرانش آب استخر را به پایین میکشد، با توجه به نوع فیلتر شما که ماسه، خاک دیاتومه، پارچه یا هر چیز دیگر باشد، این ذرات را میگیرد. همچنین در صورتی که خاک منطقه گِلی بود، مراحل فوق را با استفاده از مخلوط خاک شن و ماسهای که از جای دیگر تهیه میگردد میبایست انجام داد. عدم نیاز به تهویه، رطوبت، سرمایش و گرمایش، بالا رفتن ارزش ملک، آفتاب گرفتن در فصل تابستان از دیگر مزایای این نوع استخر به حساب می آید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن