چادر مسافرتی Diaries

↑ ۶۳٫۰ ۶۳٫۱ «سفری به پایتخت طبیعت ایران/ دورود سرزمین آبشارهای خروشان». ↑ Calmard، MOḤAMMAD SHAH QĀJĀR. چادره

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

↑ ۶۳٫۰ ۶۳٫۱ «سفری به پایتخت طبیعت ایران/ دورود سرزمین آبشارهای خروشان». ↑ Calmard، MOḤAMMAD SHAH QĀJĀR. چادرها در کنار سایر ویژگی های فنی از دوام سبک و حتی ضد آب برخوردار شدند. ملاکهای مختلفی از جمله ظرفیت، جنس، ضد آب بودن و… انتخاب در چادرهای مسافرتی بسیار زیاد است و انواع مختلفی از آنها وجود دارد، اما به طور کلی میتوان چادرهای مسافرتی را به سه نوع کوله گردی، سه فصلی و چهار فصلی تقسیم کرد. به هنگام حمله اسکندر در سال ۳۳۱ ق. احتمالاً برای نخستین بار ناصرالدینشاه، جیران را در هنگام شکار در نواحی کوهسار در حدود سال ۱۲۶۸ قمری (اندکی پس از قتل امیرکبیر) دید و به او علاقهمند شد. از نکات منفی چادرهای چهار فصلی، تعداد کم صفحات توری آنها است که این مسئله تا حدودی از قابلیت تهویه هوای چادر کم میکند و ممکن است در فصول گرم سال به افراد داخل چادر احساس خفگی و گرمازدگی دست دهد. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانیها میده، صرافی نوبیتکس هست. این نوع چادر از نظر سرهم بندی و برپایی بسیار آسان می باشد. ​Post w​as generat᠎ed by GSA C​ontent G​ener ator Demover si on!

شما قبل از انتخاب چادر مسافرتی باید به مکانی که می خواهید سفر کنید فکر کنید و سپس با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه سفرتان بهترین مدل چادر مسافرتی را انتخاب و خریداری نمایید. هرچند باید به خاطر داشت که از انتخاب چادرهای بسیار بزرگ خودداری کرده، زیرا علاوه بر سنگینی بیش از حد آنها هنگام حمل، پیدا کردن محلی مناسب و هموار برای نصب این چادرها نیز مشکل است. هرچند باید به این نکته نیز توجه داشت که گرچه چادرهای سه فصلی میتوانند در مقابل بارش باران یا برف سبک مقاومت کنند، ولی به هیچ عنوان توان ایستادگی در برابر طوفانهای سهمگین، تند بادها و بارش برف سنگین را نخواهند داشت. اگر قبل از اینکه چادر مسافرتی را بشوییم در قسمتی از آن چسبندگی مثل آدامس، شکلات یا موارد از این قبیل مشاهده کردیم. بهترین جنس چادر مسافرتی چیست؟ به طور کلی، اگر اکثر اوقات در اماکن سرد و برفی اردو میزنید، چادرهای چهار فصلی بهترین و مطمئنترین انتخاب شما برای محافظت در برابر چنین شرایطی به حساب میآیند. برای این کار باید علاوه بر تعداد افراد گروه، فضای اضافی برای سایر وسایل و تجهیزات اردو نیز در نظر گرفته شود تا برای مثال در شرایط جوی بارانی بتوانید آنها را به داخل چادر منتقل کنید. Th​is ᠎post has  be​en g enerat᠎ed ᠎with t he he lp of GSA C​ontent G en erat​or D​em oversi​on.

اگر اکثرا با خانواده یا دوستان خود اردو میزنید، درهای متعدد میتواند کار ورود و خروج از چادر را آسانتر و سریعتر کند. یکی از شاخصترین مزایا این چادر میلههای به کار رفته در این کالا از آلیمینیوم مستحکم و سبک است که در بدنه چادر به صورت آماده به کار رفته و به وسیله یک مرکز که در بالای چادر قراردارد، به صورت چهارشاخه یا شش شاخه است که عمل باز و بسته شدن انجام میشود. تالاب پلدختر در ۱۵ کیلومتری جنوب پلدختر قرار دارد و از طریق یک جاده خاکی فرعی کنار جاده پلدختر - اندیمشک قابل دسترس است. چادرهای کوله گردی غالبا تک نفره هستند و سعی شده در ساخت آنها از سبکترین مواد ممکن استفاده شود تا وزن کمی داشته باشند و بتوان آنها را به راحتی در سفرها و پیاده رویهای طولانی حمل کرد. این نوع چادر مسافرتی بسیار جمع و جور بوده و امکان نصب آن در کمترین زمان ممکن وجود دارد. چادرهای مسافرتی برای کمپینگ، کوهنوردی، ماجراجویی در طبیعت و گردشگری مورد استفاده قرار میگیرند.

بنابراین در خرید چادر مسافرتی کودک و چادر مثلثی شکل همواره این نکته را در نظر داشته باشید. اگر از سرما فراری هستید در فصل زمستان به مشهد سفر نکنید چون سرمای هوا شدید و یخبندان است. بر خلاف نامشان، چادرهای چهار فصلی غالبا برای استفاده در شرایط سخت جوی و برفی زمستان طراحی شدهاند که میتوانند گزینه بسیار مناسبی برای کوهنوردان محسوب شوند. چادر فنری نمیتواند عایق مناسبی در برابر هوای بسیار گرم یا بسیار سرد باشد . به علاوه درگاه پرداخت هزینه تمام محصولات بسیار امن بوده به همینجهت مشکلی بابت کلاهبرداریهای سایبری برایتان به وجود نخواهد آمد؛ لذا با خیالی آسوده در این وبسایت سفارش خود را نهایی کنید. خانوادههای زیاد با نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی برای سفر در این ایام برنامهریزی میکنند. علاوه بر این، صفحات توری از ورود حشرات موذی به داخل چادر جلوگیری میکنند. علاوه بر این، سقف گنبدی شکل و گرد این چادر مسافرتی از جمع شدن برف روی آن جلوگیری میکند. شما همچنین میتوانید با استفاده از روکشهای مخصوص از خیس شدن فضای چادر در شرایط بارانی کاملا جلوگیری کنید. بایگانیشده از اصلی (PDF) در ۱۵ مارس ۲۰۱۷. به طور معمول، 2.8 متر مربع از فضای درون چادر برای هر فرد نیاز است تا آزادی عمل کافی برای او وجود داشته باشد، البته این فضا به بزرگی فرد و عادات او نیز بستگی دارد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن