چه چیزی تقویت خودرو را کاملاً متفاوت می سازد

خواستار مبارزه برای توقف و تا حدی معکوس کردن تحولات منفی در حمل و نقل شد، اگرچه در آن زمان تا حد زیادی نادیده

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

خواستار مبارزه برای توقف و تا حدی معکوس کردن تحولات منفی در حمل و نقل شد، اگرچه در آن زمان تا حد زیادی نادیده گرفته شد. ایمنی حمل و نقل در ایالات متحده توسط آژانسهای مختلف نظارت میشود. در حالیکه فقط دلیل این ضعف کاربرد سوخت با ارزش خودسوزی اشتباه بوده. عقبماندگی و ضعف خودروهای ایرانی در حوزه ایمنی اصلیترین عامل مرگ سالانه ۱۶۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ نفر در تصادفهای جادهای ایران بودهاست. کاتالیست در خودرو نیز که برای تصفیه هوای موتور در اگزوز تعبیه می شود، خود یک عامل مهم در کاهش شتاب و قدرت خودرو است که در خودروهای اسپرت معمولا از آن استفاده نمی شود. علاوه بر این، ورزشهای موتوری (چه حرفهای و چه آماتور) و همچنین رویدادهای رانندگی گاه به گاه و روزانه، که در آن علاقهمندان از سراسر جهان گرد هم میآیند تا رانندگی کنند و اتومبیلهای خود را به نمایش بگذارند، از ارکان مهم سرگرمی خودرو هستند. روغن به روغن کاری قطعات کمک می کند و به آنها اجازه می دهد تا به خوبی کار کنند. با از بین بردن پیچش لوله ها، این سیستم اجازه می دهد تا هوا با سرعت بیشتری به موتور برسد. روانکارهای مصنوعی ساختار شیمیایی دارند که به آنها اجازه می دهد در موتور شما بهتر عمل کنند و روانکاری بهتری نسبت به روغن های معمولی ارائه می دهند. اما شرکتهای تیونینگ مختلفی در کشور وجود دارد که به بهترین وجه میتوانند خودروی شما را تیونینگ کنند. الیاف کربن هنگامی که قطعات CRP به آلومینیوم متصل میشوند، میتوانند باعث خوردگی گالوانیزه شوند. پلیمر تقویت شده با الیاف کربن (انگلیسی: Carbon-fiber-reinforced polymer) به گونهای از فیبر کربن گفته میشود که با پلاستیک یا فیبر کربن الیاف ترموپلاستیک با نامهای اختصاری بینالمللی (CFRP, CFRTP, norbert performance CRP) تولید میگردد، در فرایند تولید به تناوب حتی گاهی از کربن تنها یا فیبرهای پلیمری تقویتشده با (نام اختصاری FRP) هم استفاده میشود، بهطور کلی این عنوان در مورد یک پلاستیک مخصوص تقویت شده با الیاف بسیار قوی و در عین حال سبک فیبرهای کربن کاربرد دارد، در کشورهای مشترکالمنافع بریتانیا عنوان (فیبر به تنهایی و بدون کربن) رایج است. به طور کلی تمامی خودروها قابلیت تیونینگ و تقویت را دارند. دلیل این مسئله نیز تولید قطعات تقویت شده و اسپرت برای این مدل خودروها توسط شرکتهای معتبر است. اگر این یک ترفند معتبر برای اتومبیل های مسابقه ای است، برای شما نیز مفید خواهد بود. پس برای ایجاد سرعت و قدرت بیشتر در موتور خودرو، یک فیلتر هوای اسپرت مجهز به خنککننده برای اتومبیل خود تهیه کنید. نکته جالب اینکه سرعت چرخش کمپرسور به 50000 دور در دقیقه می رسد که بیش از 3 برابر حداکثر سرعت چرخش توربو شارژ است.

منحنی ها باعث می شوند که هوا در حین حرکت در پیچ ها کند شده و چرخش پیدا کند. حتی بهترین افزودنی ها در صورت استفاده با بنزین بد یا روغن بی کیفیت، عملکرد موتور شما را بهبود نمی بخشند. از همین رو هر چه بتوانیم جزئیات خودرو را به موارد اشارهشده در دفترچه راهنمای خودرو نزدیک کنیم، عملکرد فنی خودرو نظیر شتاب و قدرت به حداکثر خود بیشتر نزدیک میشود. اما همانگونه کـه اشاره شد، ارتفاع زدن خودرو تنها دارای معایب نیست و برخی مزایا نیز دارد کـه اگر در حالت استاندارد و از روی اصول انجام شود، می تواند حس بسیار خوبی را نیز بـه راننده تلقین کند. همانگونه که قبلا نیز بیان شد، علاوه بر تغییراتی که در داخل و ظاهر خودرو انجام میشود، موتور خودرو را نیز برای بالا رفتن شتاب و سرعت تغییر میدهند. برای رفع این مشکل می توانید از قطعه ای به نام کوئیک شیفتر استفاده کنید تا در فاصله تعویض دنده تا حدودی از شتاب و کاهش سرعت جلوگیری کنید. ↑ «فساد در روابط قطعه سازان و خودروسازان؛ از پرداخت سکه تا مهمانی در سواحل اسپانیا». بنزین مهم ترین مایع مورد نیاز در خورو می باشد ، در حالی که سایر مایعات مورد نیاز خودرو به اندازه بنزین اهمیت ندارد . طرح داخل این خودرو نیز تلفیقی از طرح تندر۹۰، کیا ریو و پراید است. در چنین شهرهایی، پارکینگ خودروها از داخل شهر، به منطقههای پیرامونی منتقل میشوند و میتوان کاربری پارکینگهای داخل شهری و سایر فضاهای مربوط به خودروها را تغییر داد. با یک سال گذشت از این اقدام، این تحول جریان کلی ترافیک را ۲۵ درصد کاهش داد و کیفیت هوا را به میزان قابل توجهی افزایش داد. ایمنی ترافیک جاده بهطور گستردهتری شامل طراحی جاده میشود. ژاپن علاوه بر بهبود شرایط عمومی جاده مانند روشنایی و ایجاد مسیرهای پیادهروی مجزا، و استفاده فناوری سیستم حملونقل هوشمند سبب کاهش میزان تصادفات و تلفات شده. «ایمنی فعال» برای اشاره به فناوری کمک به جلوگیری از تصادف و «ایمنی غیرفعال» به اجزای خودرو (عمدتاً کیسههای هوا، کمربند ایمنی و ساختار فیزیکی خودرو) است که به محافظت از سرنشینان در هنگام تصادف کمک میکند.

تولید این خودرو در مرداد ماه سال ۱۴۰۱ به دلیل عدم ایمنی کافی خودرو متوقف شد. آلودگی صوتی ناشی از خودروها همچنین میتواند بهطور بالقوه منجر به ناتوانی شنوایی، سردرد و استرس برای افرادی شود که اغلب در معرض آن هستند. از سویی دیگر بالا بودن نسبت سوخت به هوا در این خودروها (حدود 10 به یک) موجب افت شدید شتاب در دنده سه و گاها دل دل میشود. قسمت دیگر مخلوط هوا/سوخت میزان هوای ورودی به موتور است. اگر خودرو مجهز به سنسور ضربه باشد (اکثر خودروهای انژکتوری این سنسور را دارند) دستگاه کنترل موتور شما جهت جلوگیری از ضربه زدن شروع به کاهش مقدار سوخت در مخلوط سوخت و هوا می کند تا جاییکه مخلوط خاصیت ضربه زدن خود را از دست بدهد. با این حال، تا زمانی که موتور شما به اندازه کافی دور در دقیقه (دور) تولید نکند، ضربه توربو را احساس نخواهید کرد، که شرایطی به نام تاخیر توربو است. به طور کلی، توربو شارژ (در دور موتورهای بالا قدرت ایجاد می کند) برای موتورهای کم حجم و سوپرشارژ برای موتورهای بزرگ استفاده می شود. اگر بدنه دریچه گاز خیلی بزرگ باشد، می تواند قدرت موتور شما را کاهش دهد؛بنابراین اندازه متناسب بهترین تاثیر را دارد. بدنه دریچه گاز بزرگتر می تواند اسب بخار را تا 25 اسب بخار افزایش دهد. فیلتر جدید ممکن است عجیب به نظر برسد زیرا بسیار بزرگتر از فیلتر هوای موجود است و تا سه برابر بزرگتر است. در مقالات پیشین به توضیح عمل ریمپ ایسیو پرداختیم.اکنون به شرح این خدمات در حوزه خودروهای کار یا تجاری بپردازیم زیرا در ریمپ خودروهای سنگین اهداف و نیازهای متفاوتی نسبت به خودروهای سبک دنبال می شود که در ذیل به بیان خدمات هوشمندانه قابل ارائه برای خودروهای سنگین می پردازیم. اگر به دنبال یک خودروی جدید هستید، مراقب موتورهایی باشید که گرما و اصطکاک را برطرف می کنند. با یک سوپرشارژر، موتور شما سوخت بیشتری می سوزاند و وضعیت تقویت را ایجاد می کند (خودروهای معمولی همیشه در حالت خلاء کار می کنند). اگر قبلاً تمام کارهای ممکن را انجام داده اید و همچنان می خواهید نیروی بیشتری از موتور خود بگیرید، هدر اگزوز را نصب کنید. دور کردن اگزوز از بلوک موتور و خارج شدن از وسیله نقلیه یک بخش اساسی از پازل قدرت موتور است. بالشتک پانل ابزارها و سایر قطعات داخلی، روی خودرو در مناطقی که احتمال برخورد سرنشینان در هنگام تصادف وجود دارد، و قرار دادن دقیق براکتهای نصب دور از آن مناطق. میباشد.به همین منظور کسی نیست که از وجود این امکانات بر روی خودروی خود، بدش بیاید! به کمک افزایش راندمان حجمی بسته به تکنیک مورد استفاده می توان از ۵% تا بیش از۱۰۰% موتور یک خودرو را تقویت کرد و یا مشخصه های توان و گشتاور موتور را در دورهای متفاوت تغییر داده و اصلاح کرد.پیش از شروع این مبحث نکاتی به نظرم می رسد که با رعایت آنها می توان خودرو و موتور آنرا به شرایط کاری استاندارد نزدیک کرد و در بسیاری از موارد رسیدن به حالت های استاندارد توانایی حل مشکل را داشته و احتمالابًاعث انصراف شما از ایجاد تغییرات در موتور و افزایش توان آن می گردد.فرض می کنیم شما یک خودروی انژکتوری با نسبت تراکم بالاتر از ۹به یک (نظیر اکثر خودروهای انژکتوری کشور) در اختیار دارید.خوب به صورت استاندارد برای بدست آوردن حداکثر توان تولیدی این موتور شما حتماً باید از بنزین سوپر با شاخص اکتان ۹۶ به بالا استفاده کنید.

علاوه بر وسایل اضافه میتوانید قسمتهای کماهمیت خودرو را جدا کرده و وزن خودرو را کاهش دهید. اگر این صفحه تبلیغاتی مشکلی دارد آن را به ما گزارش دهید . برای این که شما قدرت موتور خودروی خود را افزایش دهید لازم نیست که مکانیک باشید و یا کار های فنی انجام دهید، با رعایت برخی نکات ساده می توانید تا حد بسیار زیادی در این موضوع موفق شوید. جایگزینی منیفولد با هدرهای اگزوز یک کار ساده است که عموماً افرادی که مهارت های متوسط دارند می توانند انجام دهند. ما در این مقاله سعی کردهایم چندین روش ساده و قابل فهم برای دستیابی به موتوری قدرتمند را توضیح دهیم. امید است که این مقاله علی اسپرت برایتان مفید بوده باشد. به یاد داشته باشید که شرایط خاص، مانند رفت و آمدهای شروع و توقف و رانندگی در شهر، می تواند تعداد دفعات تعویض روغن را افزایش دهد. خود در سال ۱۹۷۴ به عنوان مسافتی که یک فرد میانگین در هر سال طی میکند، تقسیم بر مقدار زمانی که به رفت و آمد و فعالیتهای مرتبط اختصاص میدهد، تعریف کرد. با این حال، اگر روغن موتور را به موقع تعویض نکنید یا قطعات فرسوده را یررسی نکنید، تلاش شما برای افزایش عملکرد موتور به هدر خواهد رفت. البته ارتفاع زدن ماشین ، همیشه با معایب بسیار همراه نیست و اگر اینکار بـه صورت استاندارد و اصولی انجام شود، در پاره اي از موارد حتی عملکرد خودرو را التیام نیز می بخشد. بسیاری از خودروهای لوکس و امروزی قابلیت تغیر ارتفاع خودرو به صورت دستی توسط یک دکمه را دارند که خودرو در جادههای هموار به کمترین ارتفاع خود تنزل داده میشود و در راههای ناهموار و خاکی، به بالاترین ارتفاع خود ارتقا داده میشود. بسیاری از تولیدکنندگان خودرو از فناوریهای جدیدی مانند پوشش سیلندر و طراحی پیستون استفاده میکنند که هدف آن کاهش اصطکاک موتور است. شاید بتوان ادعا کرد کـه پایه و اساس تیونینگ یک خودرو رسیدن بـه حداکثر کارایی فنی یا دستیابی بـه بالاترین حد ممکن از زیبایی و جذابیت است. دانستن چگونگی کاهش اصطکاک در موتور خودرو برای افزایش کارایی و طول عمر آن حیاتی است. برای افزیش طول عمر، دوام و استفاده در تمام دما، مصنوعی پیشنهاد می شود. روغن های معمولی زمانی که موتور خیلی داغ می شود خیلی زود خراب می شوند، اما روغن های مصنوعی اینطور نیستند. فشار برگشتی ناشی از اگزوز داغ که جریان خروجی را کاهش می دهد می تواند قدرت را کاهش دهد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 12 اردیبهشت 1402