چرا همه مرده اند در مورد چادر مسافرتی اشتباه می کنند و چرا باید این گزارش را بخوانید

نصب و راهاندازی برخی از چادرها بسیار سخت است و شما بعد از پیادهروی و یک روز طولانی مجبور هستید با آن کلنجار ب

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

نصب و راهاندازی برخی از چادرها بسیار سخت است و شما بعد از پیادهروی و یک روز طولانی مجبور هستید با آن کلنجار بروید و با خود آرزو میکردید کهای کاش یک دکمه جادویی برای نصب آن وجود داشت؛ بنابراین بهتر است چادری انتخاب کنید که نصب آن آسانتر باشد و یا چند بار روش نصب آن را در خانه امتحان کنید. چادر تونلی و حلقهای نیز از یک یا چند تیرک بهصورت حلقه در عرض چادر استفاده میکنند و دیواره چادر را به یک تونل تبدیل کرده و فضای بیشتری در اختیار شما قرار میدهند. چادرهای دو دیواره فضای بیشتری را فراهم میکنند و میزان محافظت بیشتری به وجود میآورند اما وزن آنها سنگینتر است. چادرهای یک دیواره راحتتر نصب میشوند و سبکتر هستند اما ممکن است میزان محافظتی که ایجاد میکنند کم باشد و فضای ذخیرهسازی کمتری در اختیار شما قرار دهد. چادرهای گنبدی شکل فضای بیشتری در اختیار شما قرار میدهند. ولی نصب آنها نسبتا سخت است و باید زمان بیشتری را صرف کرد. اگر تعداد چادرها بیش از یکی است بهتر است نزدیک هم به پا شوند و اگر بیش از چهارتا است در صورتی که زمین مسطح باشد و شرایط محیطی اجازه دهد بهتر است کمپ به شکل دایره باشد تا هم نمای زیباتری داشته و هم حفاظت از آن آسانتر شود همچنین با این روش میتوان آتش را با حفظ احتیاط در مرکز دایره روشن کرد.

البته این چادرها با یک دکمه و بهصورت اتوماتیک نصب نمیشوند. قسمت وسط و یا اصلی میتواند بهصورت گنبدی طراحی میشود. این چادر، دو فضای مخصوص استراحت در دو سوی چادر و نشیمنی در وسط چادر دارد. معمولاً دو فضای مخصوص استراحت و خواب در دو طرف محوطه وسط یا نشیمن در نظر گرفتهشده است. روزنامهها و دربارهای اروپایی سفر شاه را با چنین شرایطی مورد تحسین قراردادند؛ ولی ناصرالدینشاه به زودی تصمیمش را عوض کرد و تمایل یافت از طرف دولتها از او پذیرایی شود. در این حالت چادر مرطوب می شود و موجب نارضایتی افراد داخل آن می شود این گروه تولیدی با دستیابی به محصول منحصر به فرد این مشکل را تا حدود زیادی بر طرف کرده است. درصورتیکه با نصب چادرها مشکل دارید بهتر است از چادرهای اتوماتیک استفاده کنید. اگر توجه داشته باشید به دلیل این که هوای داخل خانه یا هر فضایی دیگر حالت شرجی پیدا نکند برای خانه ها یا فضاهای سر بسته دیگر دودکش تعبیه می کنند و ما هم از این اصل در چادرهای خود استفاده کرده و سقف چادرها را از جنس تور استفاده نمودیم.

شما باید با توجه به نیاز و بودجهای که دارید برخی از این قابلیتها را انتخاب کرده و چادر مناسب به خود را برگزینید. اگر قصد دارید از چادر مسافرتی در شرایط سخت، با برف و یخبندان و بادهای زیاد استفاده کنید، باید مدلهای باکیفیت و گرانتر آن را انتخاب نمایید تا در شرایط سخت بتواند از جان شما محافظت کند. در نهایت این سؤال را قبل از خرید یک چادر مسافرتی ، از خود بپرسید: ” چرا این چادر با وجود تشابه با مدلهای دیگر، آنقدر ارزانتر است، شاید در خرید آن باید تجدید نظر کنید”. اکثر چادرها در زیر خود کفی مناسبی ندارند و ممکن است سنگها، شاخه و خاک شما را اذیت کند؛ بنابراین بهراحتی میتوانید این وسیله جانبی را خریداری کنید. این چادرها شاخصی تحت عنوان D یا Denierدارند. برخی از این چادرها از جنس پنبه ضدآب هستند اما در صورت جذب آب خیلی سنگین میشوند. اصطلاح چادر مسافرتی دو پوش: این اصطلاح مربوط به چادر هایی است که یک لایه مجزا از جنس ضد آب روی آن ها نصب میگردد و معمولا به چهار کش یا چسب روی بدنه اصلی چادر متصل میگردند، کار اصلی آنها کمک بیشتر به چادر مسافرتی در برابر باران است و آب را به قسمت بیرونی (کف چادر) هدایت میکنند، این پوش قیمت خیلی زیادی ندارد و در صورتیکه هنگام خرید یک چادر مسافرتی دو پوش با مدل تک پوش خودش اختلاف زیادی از قیمت را دیدید، بدانید که دروغ است.

واژهای است که به سرزمینهای لرنشین اطلاق میگردد و به معنای گستره جغرافیایی است که مردم لر در آن سکونت دارند. حادثهٔ ۱۷ شهریور که به جمعهٔ سیاه معروف شد تأثیری بسیار نهاد و دریایی از خون بین شاه و مردم پدید آورد. این فاکتور بسیار مهم در پارچه ها با درجه تراکم مختلف دیده می شود که باعث تفاوت قیمت می گردد.در این جا به نکته ای بسیار مهم اشاره می کنیم که اگر چادر ضد آب باشد از بیرون به داخل رطوبت نفوذ نمی کند پس هوای حاصل از دم و بازدم داخل چادر را هم به بیرون انتقال نمی دهد. آژانسهای گردشگری، معمولاً اتاقهای هتل های یک مقصد یا صندلیهای پروازهای یک مسیر بهطور عمده رزرو میکنند و این موضوع باعث میشود که بتوانند بر روی این خدمات تخفیف بگیرند و هنگامیکه گردشگران، آن تور گردشگری را خریداری می کنند، این تخفیف شامل حال آنها نیز میشود. Th​is article w as wri tt en  by GSA  Co​ntent  Generato​r DEMO​!

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن