ویدئو وال چیست و انواع آن

ویدئو وال یک دیوار نمایش است که از صفحات نمایش بسیاری تشکیل شده است و برای نمایش اطلاعات بزرگ در رویدادها، نما

توسط مدیر سایت در 31 خرداد 1402

ویدئو وال یک دیوار نمایش است که از صفحات نمایش بسیاری تشکیل شده است و برای نمایش اطلاعات بزرگ در رویدادها، نمایشگاه‌ها، هتل‌ها و ساختمان‌ها استفاده می‌شود. هزینه ویدئو وال به وابستگی به صفحات نمایش، ابعاد و تکنولوژی استفاده شده است. انواع ویدئو وال شامل LED، LCD و Projection می‌شوند. به عنوان خلاصه، در خرید ویدئو وال، نیاز است مشخص کرد که تعداد کاربران، ابعاد نمایش، نوع روش‌های پردازش تصویر و مقدار زمان و انرژی مصرفی ملاحظه شود.

 

فهرست مقاله :


1. ویدئو وال چیست؟
2. قیمت ویدئو وال چیست؟
3. انواع ویدئو وال:
- ویدئو وال LED
- ویدئو وال LCD
- ویدئو وال Projection
4. نکات قابل توجه هنگام خرید ویدئو وال.


ویدئو وال چیست؟

ویدئو وال (Video Wall) یک صفحه نمایش واحد است که از تعداد بسیاری از صفحات نمایش تشکیل شده است، بنابراین این نوع دیوارهای نمایش تصاویر و ویدئوها ساخته شده اند تا اطلاعات بزرگ برای مخاطبان نمایش داده شوند.

به طور نمونه، اگر یک فستیوال صوتی-تصویری داشته باشیم، یک ویدئو وال عملاً یک اینچ از پرده نمایش با شیب و بزرگ ترین نوع صفحه نمایش موجود در یک فضای پوشش داده شده است.

ویدئو وال به عنوان یک راه حل دیجیتال برای آگاهی بخشیدن به مشتریان در رویدادها، نمایشگاه ها، هتل ها، تالار کنفرانس و ساختمان ها بسیار مفید است.

قیمت ویدئو وال چیست؟

هزینه یک دیوار نمایش ویدئویی می تواند به نوعی که صفحه نمایش، ابعاد و تکنولوژی استفاده شده دستخوش تغییر شود. هزینه بنا بر مواد و تکنولوژی صفحه نمایش شش تا هشت برابر با پرده نمایش معمولی با برابر اندازه است.

اگر فرض کنیم که ویدئو وال با 4K Ultra High Definition با اندازه ۱۵ فوت قیمت کرده است، در حدود 4 تا 6 هزار دلار باشد. برای یک ویدئو وال HD با اندازه ۶ فوت می توانید پول بیشتری را پرداخت کنید، حدود ۲ تا ۳ هزار دلار.

هنگام خرید ویدئو وال باید توجه داشت که هزینه کل شامل صفحات نمایش (panel) دیوار نمایش، پردازشگر (processor)، تبدیل (converter)، سیم و .... است.

انواع ویدئو وال

ویدئو وال به سه دسته اصلی تقسیم می شود: LED ، LCD و Projection.

ویدئو وال LED

LED برای Light Emitting Diodes و تشکیل شده از چندین هزار پیکسل می باشد که شامل یک سری دیودهای LED و برای هر دیود، سه LED وجود دارد که یکی از آنها رنگ قرمز، یکی رنگ سبز و یکی رنگ آبی است. رنگها مخلوط می شوند و تصویر تشکیل می دهند.

LED ها به همراه منابع تغذیه، کنترلر، پردازنده و سیستم خنک‌کننده فرود می آیند و قیمت آن بسته به ویژگی های تکنولوژی ساخت بسیار متفاوت است.

ویدئو وال LCD

ویدئو وال LCD تشکیل شده از یک صفحه نمایش LCD بوده و شامل تعداد بیشتری صفحه نمایش می باشد که متصل به یک یا چند رسانه هستند. انواع ویدئو وال LCD گاهی با تکنولوژی IPS ساخته شده است که زاویه دید و گستردگی رنگ بهتری دارد.

مزایای ویدئو وال LCD شامل تصویر با وضوح بالا، مصرف انرژی بسیار کم و سهولت اتصال ویدئوهای رقم خورده است.

ویدئو وال Projection

ویدئو وال Projection به صورت شبه دیوار توسط پروژکتورهایی که تعداد زیادی روی دیوار دارد، ساخته می شوند. از آنجایی که پروژکتورها برای پخش تصاویر پیشرفته نیاز دارند، هزینه های ساخت و راه اندازی بسیار بالا است.

از مزایای استفاده از ویدئو وال Projection می توان به پشتیبانی ازکنترل لمسی، توانایی سازگار با فضای کوچک تا بزرگ و خروجی تصویر با فضای زیاد و مان tru شدن لازمه همه آزمایش های پروژکتوری است که برای اینقدر بزرگ کیفیت تصاویر بسیار بالا نیستند.

نتایج اخیر نشان داده است که برخلاف شایعات، تکنولوژی پروداکشن ویدئو وال بسیار عملی نیست و هزینه آن بسیار بالا است.

به عنوان خلاصه، اگر شما در نظر دارید یک ویدئو وال بخرید، توصیه می کنیم که ابتدا تحقیق کنید، کیفیت صفحات نمایش، تعداد کاربران، فضای پوشش داده شده، ابعاد نمایش، نوع روش های پردازش تصویر و مقدار زمان و انرژی مصرفی را به عنوان نگرانی های عمده برای خرید ویدئو وال در نظر بگیرید.

همچنین، حتماً باید قیمت هر یک از اجزای ویدئو وال را جداگانه بررسی کنید، تا بتوانید بر اساس نیاز خودتان بهترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین، باید به دقت روش نصب و استفاده از این دیوارهای نمایش دیجیتال را بررسی کنید. چراکه اگر نتوانید آن را به درستی نصب کنید، ممکن است کارایی و کیفیت ویدئو وال کاهش یابد. در نهایت، شما می توانید با خرید ویدئو وال یک تجربه دیداری خارق العاده برای مخاطبان خود به ارمغان بیاورید و آنها را با یک نمایش دیجیتال قابل توجه خیره کنید.

اگر به دنبال یک راه حل برای جلب توجه مخاطبان و پذیرش بیشتر محصولات و خدمات خود هستید، ویدئو وال می تواند جوابگوی نیاز شما باشد. با این حال، خرید ویدئو وال یک تصمیم هزینه بر است و بنابراین باید با دقت و با توجه به بودجه خودتان برای خرید و نصب آن، انتخاب کنید.

قبل از خرید ویدئو وال، باید مساحتی را برای آن در نظر بگیرید. بررسی کنید که آیا در فضای مورد نظرتان کافیست یا خیر. همچنین، به ابعاد دقیق ویدئو وال نیز توجه کنید. تعیین ابعاد دقیق آن برای شما می تواند کمک کند تا بفهمید که در کدام مکان بهترین نصب را انجام دهید.

یکی دیگر از مواردی که قبل از خرید ویدئو وال باید بررسی کنید، کیفیت تصویر است. در ویدئو وال ها کیفیت تصویر بسیار مهم است و باید به طور جدی بررسی شود. همچنین، بر اساس فعالیت شما، باید از جلوه‌های ویژه در ویدئو وال که می تواند باعث جذب توجه مخاطبان شما شود، استفاده کنید.

همچنین، حتماً باید قیمت هر یک از اجزای ویدئو وال را جداگانه بررسی کنید، تا بتوانید بر اساس نیاز خودتان بهترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین، باید به دقت روش نصب و استفاده از این دیوارهای نمایش دیجیتال را بررسی کنید. چراکه اگر نتوانید آن را به درستی نصب کنید، ممکن است کارایی و کیفیت ویدئو وال کاهش یابد.

در نهایت، شما می توانید با خرید ویدئو وال یک تجربه دیداری خارق العاده برای مخاطبان خود به ارمغان بیاورید و آنها را با یک نمایش دیجیتال قابل توجه خیره کنید. انتخاب یک ویدئو وال با دقت و توجه به نیازها و بودجه شما می تواند به شما کمک کند تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

همچنین، باید به طور دقیق نیازهای خود را در نظر بگیرید. آیا به دنبال یک ویدئو وال بسیار بزرگ و چشم گیر هستید یا به دنبال چندین ویدئو وال کوچکتر هستید که بتوانید آنها را در انواع محیط‌های مختلف نصب کنید؟ به طور معمول، ویدئو وال های بزرگتر از سیستم های کوچکتر گرانتر هستند و نصب آنها نیاز به فضای بیشتری دارد.

علاوه بر این، باید به کاربردهای ویدئو وال خود توجه کنید. آیا به دنبال نمایش تبلیغات هستید یا به دنبال یک راه حل برای نمایش پیام های درون سازمانی هستید؟ هر کدام از این کاربردها نیاز به جلوه های ویژه و برخی ویژگی های دیگر دارند، بنابراین باید مطمئن شوید که ویدئو والی که انتخاب می کنید دارای ویژگی های لازم است.

بعلاوه، برند و سازنده ویدئو والی که انتخاب می کنید نیز مهم است. برندهای مختلف ویدئو وال را تولید می کنند، اما برخی از آنها بهترین کیفیت را ارائه می دهند و برخی دیگر قابلیت نصب و استفاده آسان تری دارند. شما می توانید با مطالعه نقد و بررسی های سازنده ها و به دنبال گزینه های با کیفیت تر و قیمت مناسب باشید.

در نهایت، با توجه به نیازهای خود، بودجه و بهترین راه حل برای شما برای خرید ویدئو وال، باید تصمیم نهایی خود را بگیرید. با انتخاب درست ویدئو والی که بهترین کیفیت تصویر را دارد و با توجه به نیازهای خاص شما، می توانید با استفاده از آن، خدمات و محصولات خود را بهتر دیده شود.

همچنین، مهم است که در انتخاب ویدئو وال، به کیفیت تصویر و صدای آن توجه کنید. ویدئو وال های با کیفیت بالا، تصویری شفاف و با جزئیات بیشتر را ارائه می دهند و این امر می تواند برای نمایش محصولات با جزئیات دقیق و نفوذ پذیر بهتر استفاده شود.

در انتخاب ویدئو وال های با کیفیت بالا، نیز باید به سخت افزار آن توجه کنید. در حال حاضر، ویدئو وال های با فناوری LED، سبب تولید تصاویر با کیفیت و روشنایی بالا شده اند و این فناوری، مقرون به صرفه ترین و بهترین راه حل برای نمایش تصاویر با کیفیت در ویدئو وال هاست.

همچنین، در انتخاب ویدئو وال باید به مصرف انرژی آن نیز توجه کنید. ویدئو وال هایی که از LED استفاده می کنند، به دلیل مصرف کمتر انرژی، برای شما مقرون به صرفه تر هستند. همچنین، در نظر داشته باشید که ویدئو وال هایی که در فضای باز نصب می شوند، باید دارای محافظت در برابر آب و هوا باشند.

در نهایت، باید به گزینه های نرم افزاری ویدئو وال نیز توجه کنید. برخی از ویدئو وال ها، از نرم افزار های خاصی برای تنظیم و کنترل تصاویر استفاده می کنند. برای دسترسی آسان تر به نرم افزار های مربوط به ویدئو وال، می توانید از طریق تلفن همراه یا کامپیوتر به آنها دسترسی داشته باشید.

به طور کلی، در انتخاب ویدئو وال باید به نیازها، کیفیت تصویر و صدا، سخت افزار و مصرف انرژی، گزینه های نرم افزاری و قیمت آن توجه کنید. با توجه به این نکات و مقایسه گزینه ها، می توانید بهترین ویدئو وال را برای نیازهای خاص خود انتخاب کنید.

 

پرسش و پاسخ (FAQ):


1- ویدئو وال چیست؟
ویدئو وال یک دیوار نمایش است که از تعداد بسیاری از صفحات نمایش تشکیل شده است و برای نمایش اطلاعات بزرگ مانند تصاویر و ویدئوها استفاده می شود.

2- ویدئو وال LED چیست؟
ویدئو وال LED با ترکیب چندین هزار پیکسل درست می شود و شامل یک سری دیودهای LED است که نور را به صورت یک تصویر ترکیب می کنند.

3- ویدئو وال LCD چیست؟
ویدئو وال LCD با ترکیب تعداد بیشتری صفحه نمایش LCD ساخته می شود و برای نمایش اطلاعات با وضوح و رنگ زیاد استفاده می شود.

4- ویدئو وال Projection چیست؟
ویدئو وال Projection با استفاده از پروژکتورهایی که تعداد زیادی روی دیوار دارند، ساخته می شود.

5- قیمت ویدئو وال چقدر است؟
هزینه ویدئو وال بسته به ویژگی های تکنولوژی ساخت، اندازه، نوع و تعداد صفحات نمایش، پردازشگر، تبدیل، سیم و غیره، متفاوت است و می تواند از 2 تا 6 هزار دلار به بالا باشد.

6- چه چیزهایی را باید در خرید ویدئو وال مدنظر داشت؟
در خرید ویدئو وال باید به ویژگی های صفحات نمایش، تعداد کاربران، فضای پوشش داده شده، ابعاد نمایش، نوع روش های پردازش تصویر، زمان و انرژی مصرفی توجه کرد.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن