راهنمای خرید چادر مسافرتی ؛ از ماندن در طبیعت لذت ببرید

پس از اینکه چادر مسافرتی را شستید، حال چادر را به دور از نور مستقیم آفتاب و در سایه آویزان کنید تا کاملاً خشک

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

پس از اینکه چادر مسافرتی را شستید، حال چادر را به دور از نور مستقیم آفتاب و در سایه آویزان کنید تا کاملاً خشک شود. تذکر: بعد از خشک شدن چادر مسافرتی، آن را در محلی مرطوب و گرم مثل صندوقعقب خودرو یا زیر زمین نگذارید و آن را در محلی خشک و خنک نگهداری کنید. پس از تمیز کردن و خشک شدن زیپها، برای نرمتر شدن آنها میتوانیم یک مادهی نرمکننده مانند روغن نارگیل یا گرافیت را روی آنها مالش دهیم تا زیپها را نرم کنیم. یکی از ترفندهای آسان دیگر، مالیدن صابون روی زیپها است. بعد از استفاده از صابون و مواد نرمکننده، زیپها را چند بار باز و بسته کنید تا مادهی نرمکننده روی دندانهها کار کند و زیپها بهراحتی باز و بسته شوند. هنگام شستن چادر مسافرتی، فراموش نکنیم که حتماً زیپها را مسواک بزنید و هر نوع ماسه، خاک، گلولای یا هرچه را که در دندانههای زیپها، گیر افتاده است پاککنیم و زیپها را با آب بشوییم. نحوه شستن پنجرههای چادر مسافرتی به این شکل است که ابتدا قسمتهایی که کمی رنگ زرد گرفته و شفافیت اولیهی خود را از دست دادهاند را با کمک یک پارچهی نرم و با استفاده از آب ولرم و سرکه، تمیز میکنیم و سپس با استفاده از محلول پاککنندهی مناسب چادر یا مایع دستشویی ملایم و آب برای شستن آنها استفاده میکنیم.

ازآنجایی که چادرهای مسافرتی ممکن است در مناطقی قرار بگیرند که دارای گردوغبار، زباله، شن و سنگریزه و موارد از این قبیل باشند، پس ابتدا باید کاملاً و بهطور عمیق نواحی کثیف و لکه شدهی چادر مسافرتی را تمیز کنیم و با یک دستمال خشک، روی آنها کشیده و آنها را کاملاً پاک میکنیم تا بتوانیم چادر مسافرتی را بشوییم. سپس محلول پاککنندهی مناسب چادر یا مایع دستشویی ملایم و کم عطر را به آن اضافه کنیم تا کف کند سپس اسفنج یا پارچه نرم را برداشته تا با این وسیله بهآرامی بتوانیم تمام نواحی چادر مسافرتی را بشوییم. برنامهٔ گروه با دستگیر شدن دو تن از یارانشان به هم خورد و فداییان تصمیم گرفتند تا برای آزاد ساختن آنها، به محل حبس، یعنی پاسگاه ژاندارمری روستای سیاهکل حمله کنند. ازآنجایی که تمیز بودن چادر مسافرتی شما، نشانهای از شخصیت شما است، پس باید بدانیم که بعد از هرچند دفعه استفاده از آن، چگونه چادر مسافرتی را بشوییم که این کار هم بهسلامت خانواده و هم به افزایش طول عمر چادر مسافرتی کمک میکند. ​Conte nt was created by G SA᠎ C​on tent Generator Demoversi on​!

چادری مثلثی، با یک تیر افقی در طول چادر که توسط دو تیرک عمودی در ابتدا و انتهای چادر حمایت می شود. این چادر شبیه چادر گنبدی است اما در آن آرایش تیرک ها متفاوت است که موجب مقاومت بیشتر چادر در برابر وزش باد می شود. چادر های حلقه ای و تونلی بسیار به هم شبیه هستند در این چادر ها معمولا یک یا چند تیرک به صورت حلقه ای در عرض چادر عبور میکند. برپا کردن آن بسیار آسان است و با عبور تیرک های قابل انعطاف و سبک از داخل آستین چادر آماده می شود. در این چادر تیرک ها و گنبد به صورت کشیده است. برای انجام این کار نیاز دارید که حداقل به صورت دو نفره تا در مورد نظر را جمع آوری نمایید . وجود تیرکهای دایره ای موجب می شود تا دیواره چادر به شکل تونل درآمده و فضای داخل آن نسبت به بسیاری از انواع چادر بیشتر باشد. یک تشت بزرگ را از آب ولرم پر کرده و چادر را در آب گذاشته تا کاملاً آب روی چادر مسافرتی بایستد و خیس بخورد اما چادر نباید بیشتر از نیم ساعت در آب بماند. یک چادر مسافرتی نایلونی قابلیت تجهیز به یک لایه ضد آب را توسط شرکت سازنده دارد. Th is was cre᠎ated by GSA C ontent G en erator DEMO.

چادر مسافرتی اتوماتیک مدرن به شکل مستطیل است و ابعاد کوچکتری نسبت به چادر مسافرتی فنری دارد، همچنین قیمت بیشتری نیز نسبت به چادر فنری دارد. اما حتماً توجه داشته باشید که چون بیشتر چادرها از جنس پلیاستر یا نایلون هستند و دارای روکش پلی اورتان هستند پس، از مواد شوینده قوی و تمیزکنندههایی مانند صابونهای اسیدی و سفیدکنندهها، اسفنجهای سفت و یا برسهای سخت استفاده نکنیم، زیرا لایهی محافظ روی چادر مسافرتی را که پلی اورتان نام دارد، از بین میبرد که ممکن است در دفعات بعد بهراحتی نتوانیم چادر مسافرتی را بشوییم. هرگز از سشوار، بخاری، یا دستگاه خشککن برای خشککردن چادر مسافرتی استفاده نکنید چون با توجه به جنس چادر ممکن است به آن آسیب برسانیم. برای مثال اندازه و ارتفاع چادر های مسافرتی کوهستانی و خانوادگی با یکدیگر متفاوت است. چادر مسافرتی بخرید که ارتفاع زیادی داشته باشد. به همین خاطر، باید برای خرید چادر مسافرتی خوب دقت زیادی داشته باشید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن